| AnDutZzA020 a întrebat:

In cartier sunt foarte iubita de prieteni si sunt baieti care ma plac la nebunie! Insa la scoala totul se schimba...sunt evitata de unii colegi si sunt luata de fraiera tot timpul! La scoala i-au note medii! De ce la scoala se poarta lumea diferit cu mine?

Răspuns Câştigător
| diabolik300 a răspuns:

Depinde fiecare de caracterul lui poate la scoala este diferenta asta sa para mai interesanti te-au vazut mai moale putin si te ia-u de fraiera cum spui tu, mai sunt uni care au un orgoliu prostesc deseori si nu cumva sa se faca de ras daca stau cu tine de vorba, am patit-o si eu odata pe strada eram cu toti la scoala nu ma baga nimeni in seama dar niciodata i-am intrebat dc ma evita,, e nasol uneori pentru ca stii cum sunt cu tine in cartier si la scoala te evita dar punele si tu intrebarea asta dc se schimba cand sunteti la scoala.winking

4 răspunsuri:
| Mariiko a răspuns:

Poate pentru ca nu te-ai intregrat de la inceput printre colegi. Presupunand ca ii cunosti pe prietenii din cartier de cand erati mici este logic ca tu sa fii iubita de ei si sa ai un anumit "statut". Dar daca la scoala nu ai inceput cu dreptul, este greu sa te "ridici" dupa, asa ca ia atitudine din timp.

| Zenit313 a răspuns:

Pentru ca te comporti diferit la scoala...

| LoriLoL a răspuns:

Probabil tine de gandirea ta.ti-ai format o parere prea buna despre tine in centrul prietenilor tai.iar in colectiv ai realizat ca lucrurile stau altfel..probabil (in cazul in care nu are nimeni nimic cu tine)este ceva normal dar tu fiind obisnuita cu comportamentul prietenilor tai..nu poti sa observi diferenta dintre oamenii apropiati noua si ceilalti straini de noi

| Luchius a răspuns:

Anturajul tau poate avea alta perceptie asupra ta si in plus, ei te cunosc de foarte mult timp presupun, pe cand la scoala nu.Asa cum anturajul te poate considera o tipa cool, la scoala poti fi considerata o fitoasa sau chestii de genu. Sfatul meu e sa fi cat mai naturala si sa nu dramatizezi.De obicei dureaza ceva timp pentru formarea unor relatii bune.