| xXAnnexX a întrebat:

in primul rand Funda si voturi.si sper sa nu va plictiseasca povestea mea:

Ma numesc Bianca si am 12 ani.am trecut clasa a 6-a.si am o mare problema...este un baiat la noi in clasa extrem de dragut genul popular si smecheras dar in acelasi timp destept. iar eu sunt cam asa: satena, ochi albastrii, plinuta, port ochelari si sunt vazuta tocilara si plictisitoarea clasei.
Eu anul asta m-am indragostit de acel baiat, sa ii zicem A.la inceput vorbeam cat de cat dar.la noi in clasa exista o anumita fata care este placuta de toti, toti rad cu ea, vorbesc etc si arata cam asa: e satena, are ochi caprui, e slaba, are cam 1 58 sau 1 60 nici tocilara dar nici proasta.plus super draguta si populara deci clar nu am nici o sansa.
Ea si cu el se inteleg minunat! El a aflat ca il plac iar de atunci ma face in toate felurile. iar cu ea se comporta de parca ar fi impreuna. dar nu sunt.pentru ca amandoi neaga ca se plac, desi la el e cam evident, la ea nu chiar asa.Am suportat asta f mult.pana cand intr-o zi un baiat mi-a zis ca nu o sa am nici o sansa pentru ca pe langa fata aceea arat oribil si sunt fraiera si etc.Am ajuns acasa plangand, am intrat pe mess si acolo am vrut sa vb cu el (cum fac mereu) iar el m-a facut in toate felurile.am suferit mult dupa el si inca fac asta si tin la el! Iar la festivitatea de premiere am vrut sa aud ce vorbeau si am auzit de cat asta:
Ea: Uff.nu mai am rabdare sa scap de unii colegi(are dreptate acum)
El: Si de mine?
Ea: hm...Nup
El: Atunci poate ne mai vedem.
Cam atat.de fapt sunt multe lucruri despre chestia asta dar nu termin nici pana sap. viitoare.
Deci ziceti ce credeti despre mine, ea, el, ToT
Si Sinceri sa fiti!
Funda + Vot si scuze pentru scris(am scris repede si poate am gresit)

Răspuns Câştigător
| Anonima1717 a răspuns:

Pai faza e ca se pare ca el si fata aceea populara se inteleg bine si e probabil ca se plac. in cazul tau, daca baiatul acela te face in toate felurile (iti inteleg foarte bine situatia), isi bate joc de tine, eu zic sa uiti de el. nu merita atata efort si suferinta baiatul care nici macar nu apreciaza cal placi. uita de el.winking stiu ca nu e usor dar vara inca nu s-a sfarsittongue

1 răspuns:
| CarmenAndrada a răspuns:

1. nu-l mai baga in seama. poarta-te cu indiferenta cu el...un baiat care nu te aprecieaza asa cum meriti nu merita nimic din partea ta 2.nu te mai simti asa complexata din cauza felului cum arati.conteaza mai mult ce ai in cap 3. sunt sigura ca o sa gasesti un baiat care sa te placa asa cum esti.winking