| xXAnnexX a întrebat:

(Stiu ca am mai pus intrebarea dar am nevoie de multe sfaturi)

Buna, in primul rand Funda si voturi.si sper sa nu va plictiseasca povestea mea:

Ma numesc Bianca si am 12 ani.am trecut clasa a 6-a.si am o mare problema...este un baiat la noi in clasa extrem de dragut genul popular si smecheras dar in acelasi timp destept. iar eu sunt cam asa: satena, ochi albastrii, plinuta, port ochelari si sunt vazuta tocilara si plictisitoarea clasei.

Eu anul asta m-am indragostit de acel baiat, sa ii zicem A.la inceput vorbeam cat de cat dar.la noi in clasa exista o anumita fata care este placuta de toti, toti rad cu ea, vorbesc etc si arata cam asa: e satena, are ochi caprui, e slaba, are cam 1 58 sau 1 60 nici tocilara dar nici proasta.plus super draguta si populara deci clar nu am nici o sansa.

Ea si cu el se inteleg minunat! El a aflat ca il plac iar de atunci ma face in toate felurile. iar cu ea se comporta de parca ar fi impreuna. dar nu sunt.pentru ca amandoi neaga ca se plac, desi la el e cam evident, la ea nu chiar asa.Am suportat asta f mult.pana cand intr-o zi un baiat mi-a zis ca nu o sa am nici o sansa pentru ca pe langa fata aceea arat oribil si sunt fraiera si etc.Am ajuns acasa plangand, am intrat pe mess si acolo am vrut sa vb cu el (cum fac mereu) iar el m-a facut in toate felurile.am suferit mult dupa el si inca fac asta si tin la el! Iar la festivitatea de premiere am vrut sa aud ce vorbeau si am auzit de cat asta:

Ea: Uff.nu mai am rabdare sa scap de unii colegi(are dreptate acum)

El: Si de mine?

Ea: hm...Nup

El: Atunci poate ne mai vedem.

Cam atat.de fapt sunt multe lucruri despre chestia asta dar nu termin nici pana sap. viitoare.

Deci ziceti ce credeti despre mine, ea, el, ToT

Si Sinceri sa fiti!

Funda + Vot si scuze pentru scris(am scris repede si poate am gresit)

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Mda,m-am oprit din citit la inceput
clar, am o intrebare
nu crezi ca e cam devreme sa spui ca esti indragostita?
doamne sa nu aud cuvinte gen"da asa e asa e"
pana nici eu nu spun asta...
acea dragoste vine mai incolo, nu la 12 ani.
ps-nu conteaza daca esti plinuta, deci sa nu fi complexata din cauza asta.incearca sa slabesti daca te deranjeaza totusi,o sa-ti fie de mare ajutor cand o sa cresti.
am citit pana la urma
nu trebuie sa suferi din cauza unui prost.
e clar ca nu te merita,pentru ca esti mult prea buna pentru el
faptul ca plangi nu ajuta la nimic,da te descarci dar nu mai mult
nu asculta de ce zice ala, a esti urata pe langa ea
degeaba esti frumoasa, daca nu stii cum sa folosesti asta.nu ajuta la nimic daca nu ai si cap,si ajungi fraierita-dar nu e cazul ei
da o sa fie al ei din cate cred
uite,daca vrei sa vorbesti despre asta,lasa-mi mesaj privat cu idul tau,putem vorbi, vedem, te ajutamhappy
iti povestesc cateva lucruri si ai sa vezi...

5 răspunsuri:
| Crina_6989 a răspuns:

Micutsa de tine... Stiu cum e, cei drept eu am patit-o un pic mai tarziu decat tine si am patit-o si acum in liceu... Eu zic sa fii mai sigura pe tine, ce-i drept sa incerci sa te detasezi de acest baiat, si sa iti concentrezi atentia asupra altui lucru, la varsta ta e destul de mult si ar trebui sa-ti traiesti copilaria! big grin intr-un final eu zic sa arati si celorlalti dar si tie ca nu-ti pasa si ca totul merge mai departe cu sau fara el :X ai grija de tine! Si icearca sa fii mai nepasatoare cu cei din jurul tau! iti va fi mult mai bine! :X mult norocbig grin tongue:*

| Barbielifeinplastic a răspuns:

Buna! Stai calma in privinta acestui lucru.Nu esti proasta, tocilara sau mai stiu eu oricum.La varsta voastra e normal sa ganditi asa si eu am 13 spre 14 ani si sunt in clasa a 9 a si gandesc mult mai matur.Deci sa vedem.eu zic sa nu te amesteci in relatii la varsta asta mai ales daca esti a 6 a.nu pentru ca tu esti imatura.ci pentru ca baietii se maturizeaza foarte greu.Lasa de la tine.Fi indiferenta! Si totul va fi bine, succesthumbs up

| Barbielifeinplastic a răspuns:

Buna! Stai calma in privinta acestui lucru.Nu esti proasta, tocilara sau mai stiu eu oricum.La varsta voastra e normal sa ganditi asa si eu am 13 spre 14 ani si sunt in clasa a 9 a si gandesc mult mai matur.Deci sa vedem.eu zic sa nu te amesteci in relatii la varsta asta mai ales daca esti a 6 a.nu pentru ca tu esti imatura.ci pentru ca baietii se maturizeaza foarte greu.Lasa de la tine.Fi indiferenta! Si totul va fi bine, succes

| XJulietaaX a răspuns:

Deci...in primul rand nu-i asculta pe ceilalti.Daca porti ochelari, asta nu inseamna neaparat ca esti o tocilara.
In al doilea rand:baiatul nu te merita, nu trebuie sa te mai gandesti la el. Poate ca pe el il intereseaza mai mult aspectul fizic, nu cel moral, trebuie sa te obisnuiesti cu ideea. Dupa ce mi-ai spus ca ti-a vorbit urat, mie nu mi se pare ca acest baiat este destept, cum ai afirmat tu.nu-l mai baga in seama, plus ca esti cam micuta pentru a avea un prieten.Stai linistita, viata e plina de surprize si nu stii ce te asteapta.Mai asteapta macar 3 ani ca sa iti faci un prieten.Si daca esti desteapta, trebuie sa fii mandra de lucrul astaMai degraba sa fii plinuta, cu ochelari si desteapta, decat sa fii frumoasa si proasta.Nu poti realiza nimic daca nu ai creier.

Eu sper ca te-am ajutat cu sfaturile mele si sper ca ma vei asculta si nu te vei mai gandi la el pentru ca nu te merita si tu nu ai varsta potrivita.

Bye bye

| faranume_1314 a răspuns:

Hm, esti inca prea mica pentru o asemena problema in dragoste!