| oannaroman a întrebat:

In ultima vreme sunt tare irascibila, ma supar foarte usor si incep sa plang. Cand prietenumio glumeste cu mine si nu imi convine ma bosumflu. Nici nu stiu ce sa mai fac sau de ce sunt asa si nici nu stiu cum ma mai suporta asa prietenumio. Am devenit foarte dificila, nu stiu de ce si va rog sa imi spuneti va rog ce sa fac sa nu mai fiu asa suparacioasa si dificila sad

Răspuns Câştigător
| username97 a răspuns:

Toţi trecem prin momente în care devenim dificili fără să ştim care e cauza.Am observat că în aceste cazuri nu există o cauză ci mai multe, care se adună şi declanşează acestă stare. Pentru a ieşi din acestă stare poţi să încerci să te deconectezi de persoanele din jurul tău pentru câteva ore şi să citeşti sau să vizionezi un film, să încerci să faci ceva ce te relaxează. Sau, dacă crezi că nu este o soluţie, trebuie să faci exact contrariul, să ieşi cu prietenii, să fac chestii amuzante. Dar totuşi sunt de părere că liniştea te va ajuta mai mult. Sper să revii la starea de bine şi că te-am ajutat!

| oannaroman explică (pentru username97):

Multumesc mult! happy

| username97 a răspuns (pentru oannaroman):

Nu ai pentru ce big grin

3 răspunsuri:
| 123lalala a răspuns:

Buna, mai intai trebuie sa te gandesti daca te supara ceva probleme. apoi sa incerci sa vorbesti cu prietenul tau si sa ii spui si lui exact ce simti. el va fi in masura sa te ajute deoarece te cunoaste mai bine decat noiwinking ai incredere si va fi bine