| Libely a întrebat:

Buna,in ultimul timp ma simt foarte singura, mama a plecat sa lucreze in germania iar tata e la servici de luni pana vineri de la 8 la 16 si eu stau toata ziua singura acasa, trebuie sa mentionez ca eu stau la tara iar tata lucreaza la oras si eu sunt tot in oras la scoala si singurele prietene pe care le am sunt la oras si m-am saturat sa stau toata ziua singura cu nasul in telefon..ve sa fac ca sa nu ma mai simt singura?

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Ar trebui să începi să te gândești la tine. Înțeleg că te simți singură, pentru că nici familia, dar nici prietenii, nu stau cu tine 24 din 24 de ore.
Mă gândesc că te-ai putea ocupa de dezvoltarea personală, ai putea citi, te-ai putea distra singură.
Ai putea începe să îți faci o listă cu toate lucrurile pe care vrei să le faci în viață, nu știu, ai putea face multe lucruri.
http://nuaisacrezi.ro/......ul-vietii/
Ca să nu te mai simți singură, trebuie să îți găsești o ocupație. Ce îți place să faci cel mai mult?

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa inceapa scoala si o sa ai activitate

| OchiiCaprui a răspuns:

Poti iesi pe strada, sa-ti faci prieteni.
Ti-ai putea chema prietenale din oras pe la tine.
La tara sunt foarte multe lucruri de facut.