| julieta a întrebat:

incerc sa fiu cat mai directa:culoarea ochiilor mei este verde(mai inchis) ce nuante de fard de pleoape credeti ca mi s-ar potrivi? sa-mi scoata ochii in evidenta?! tinand cont ca eu port si ochelari

7 răspunsuri:
| criss:) a răspuns:

Si eu am ochii verzi si arata bine cu albastru deschis, verde sau movwinking

| malina_9455 a răspuns:

Albastru, auriu, verde, negru, daca te duci la o petrecere poti sa folosesti si roz, mov, albastru foarte deschis

| PisicaAristocrata a răspuns:

Verde, maro, gri, roz, violet...machiajul smoky eyes e super pentru ochii verzi. Ai nevoie de un creion din acela, cu buretel, pentru acest efect. Sper ca nu porti ochelari cu rame groase (negre in special). Daca da, vezi poate te gandesti sa renunti la ei in favoarea unora cu rame mai subtiri, sa nu mai fie problema daca ti se observa sau nu machiajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Machiajul cu aceeasi nuanta cu a ochilor tai va arata perfectwinking. Un contur in jurul ochilor cu negru, de asemenea ii va scoate placut in evidenta.

| aura_6335 a răspuns:

Daca ai ochii verde inchis iti va sta bine si cu nuantele mai inchise.De la auriu pana la negru. Poti folosi si culoarea ochilor tai dar cu inca alta culoare ca combinatie. Poti sa iti faci un contur in jurul ochiului iar daca sti ca nu iti sta bine cu contur si sus si jos poti sa iti faci numai jos. Sper sa iti fie de folos.

| baiatul9550 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa-i lasi asa ii cel mai bine ca se spune ca ca ochii verzui fura inima oricui asa ca lasa-i cum sunt nu-i mai otravi cu farduri