| anonymusss15 a întrebat:

Buna!
Incerc sa slabesc...asa ca puteti sa -mi spuneti daca ce fac ma ajuta.PLEASE HELP.
Dimineata beau un pahar/cana cu suc de portocale dupa care merg la scoala.
Pe la 2-3 mananc un castron cu cereale Chocapic..pana pe la 7 mai mananc un iaurt sau un mar+alerg cam 20-40 min +2-5 abdomene iar pe la 7 o felie cu paine prajita,rosii, ceva branza si un actimel.
Credeti ca ma ajuta+daca puteti sa-mi dati alte sfaturi.
Multumesc.

2 răspunsuri:
| JustMusic a răspuns:

Dimineata nu e bine ceea ce faci, trebuie sa manci ceva consistent ca sa ai energie, asa nu iti va mai fi foarte foame, ai putea sa schimi mancare de la 2 cu sucul de portocale si in loc de chiocapic, care au foarte multe cheste in ele ai putea opta pentru fulgi de porumb simpli. Inainte sa faci sport nu manca nimic cu cel putin jumatate de ora si dupa nu manca nimic o ora, bea multa apa.

| Cosmin86 a răspuns:

Mananci mult prea putin.

Adauga si tu :
- proteine ( carne, peste, branza, oua)
- carbohidrati ( orez, cartofi, paste, quinoa )
- grasimi sanatoase ( masline, nuci )
- fibre ( fructe, legume )

Si mai mult de 3 mese pe zi, mai bine vreo 4-5 mese mai mici, in care iti asiguri tot ce trebuie, altfel o sa ajungi sa ai un deficit de vitamine, minerale, probleme de sanatate + ca nu o sa arati prea bine.