| anonim_4396 a întrebat:

BUNA INTREBARE CAT SE POATE SE SERIOASA.:O Va Rog Ajutor sad.
Cum pot scapa de frica [de] paianjeniiicrying?
Cand ii vad ma furnica pielea si imi e o frica de'mi vine sa fug din casahee hee
vorbesc serios.sad e o fobie foarte >serioasatongue acum catteva minute am vazut un paiajenn ennoormm pe plasa de la geamul meu. doamnee numai pot de cand l-am vazut am ramas uimit. a. zici ca era tarantula.:o AJUTOR! doamne. pana si de cei mici mie o fricaaa!
NU RADETIII!happy HELPlaughing:* AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| Cristea a răspuns:

Gandeste si tu asa: cam cat din tine ar putea in burta unui paianjen?laughing Nici eu nu suport asemenea oratanii dar deh...un papuc /un adidas si BAM!

4 răspunsuri:
| noi3 a răspuns:

Tine un spray impotriva chestiilor pe langa tine...
e cel mai simplu asa.

eu am asa ceva. doar ca e impotriva oamenilor mari si rai.

| BaiatulAnonim a răspuns:

Ce ai tu se numeste arahnofobie si e ceva foarte comun la foarte multi dintre oameni. in primul rand trebuie sa te gandesti ca la noi in tara nu prea sunt paianjeni otravitori ( care sa provoace leziuni serioase corpului uman) deci tot ce vezi tu sunt niste paienjeni mici si inofensivi. Apoi daca ai vedea mai des paianjeni te-ai obisnui cu prezenta lor si nu ti-ar mai fi asa frica de ei. Pana si tarantulele sunt inofensive, odata ce oamneii si le cumpara ca animale de companie. Frica e in mintea ta, daca ai face un efort sa pui mana pe un paianjen ti-ai da seama ce animalute simpatice sunt.

| kopacloki a răspuns:

Pai nu cred ca e ceva normal ai trebuie sa te duci la un doctor sau la un circ unde sa te poti intalnii cu mai multi din aciasta speciehappy vb dupa un timp o sa te obisnuiesti si vei vedea daca u nu le faci rau nici eu nu iti fac rau stiu asta din experientabig grin

| Dilandau a răspuns:

Nu sunt animale simpatice! Sunt niste monstrii cu 8 picioare!laughing