| GyoLove a întrebat:

La cati ani este normal sa fiu impreuna cu un baiat? Funda, normal! big grin

Răspuns Câştigător
| Analy a răspuns:

Este normal sa ai un iubit la varsta de 13-14 ani. Trebuie sa te faci respectata. Daca vei avea un iubit la varsta de 11-12 ani nu va fi bine.Este prea devreme. Dupa mine la 13 ani este perfect.Iar ca sa incepi sa fii in acelasi pat cu un baiat trebuie sa fiti impreuna minim 6 luni. Si sa ai peste 17-18 ani. Sper ca ti-am fost de folos.Succes.

10 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

Cand esti indragostita si vrei sa fii` cu un baiat nu mai conteaza cati ani ai tu sau el!
Poti sa fii` intr-o relatie si la 14, 20, 60, 25 de ani etc!
De obicei peste 14 ani este normal sa fie o relatie.

Sper ca te-am ajutat.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Te referi la o relatie sexuala sau cand poti sa iti faci un prieten?
O sa iti raspund pentru amandoua.
Eu cred ca trebuie sa o faci cand te simti tu pregatita. Tine cont doar de tine, de ce iti spune inima ta, si nu asculta sfaturile altora pentru ca doar tu iti cunosti sentimentele si gandurile. Eu consider ca iubit ar fi ok sa iti faci de la varsta de 15-16 ani, cam asa prin clasa a VIII-a, dar nu poti sa decizi tu asta. Cand te indragostesti, atunci iti faci, in niciun caz nu poti sa iti faci un iubit la comanda, doar pentru a te da mare sau altcevalaughing. Iar o relatie "intima", o poti incepe minim pe la 18 ani. Normal, se recomanda de la varsta de 20 de ani pentru fete, la baietii de la 18... sad Cu asta vorbeste cu mama ta, ea stie sa iti dea cele mai bune sfaturi.

| TheSearcher a răspuns:

Cand te simti pregatita pentru o relatie =). si cand stii cat de cat ce inseamna sa iubesti =). dupa 12 ani sugestia mea ^^

| Saya555 a răspuns:

Pai daca ai tai te lasa.la orice varstabig grin...dar normal cand intri la liceu cam 15happy

| adee_6203 a răspuns:

Pai normal ar fi sa ai de la varsta de 16 ani parerea mea...dar daca tu vrei sa ai de la o varsta mai mica trebuie tha:* baftha! funda? puppy dog eyes:X

| RominaMaria96 a răspuns:

Nu exista o varsta.Cand ai gasit un baiat potrivit atunci iesi cu el si totul va fi ok. funda?

| Anna_2215 a răspuns:

De la 14 in sus!?

Răspuns utilizator avertizat
| ChildrenOfBodom a răspuns:

Păi depinde. dacă voi vă iubiţi şi eşti sigură că poţi să ai încredere în el... pe la 12, 13- şi de la 14 ani în sus. e super...
Dar e naşpa că la acea vârstă eşti încă un copil...şi eşti mai sensibilă în această privinţă.
Iar dacă te răneşte o să suferi!

O seară plăcuta!

| Preason a răspuns:

Eu zic ca la 18 ani, ce ginduri pot sa aiba copii la 12-13-14 ani