| grigor3 a întrebat:

Cam de la cati ani e normal sa fii intr-o relatie ca baiat? dar ca fata?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

14-15 +, ambele sexe.

| Speed99 a răspuns:

Nu conteaza varsta.

| Samariteanul a răspuns:

Dar ce, depinde? Daca te intelegi cu ea puteti sa va si casatoritilaughing

| Samariteanul a răspuns (pentru Samariteanul):

In timpurile noastre e normal si dintr-a 6-a...dar asa clasa a 8-a sau a 9-a ar fi cea mai potrivita

| Florin9Florin9 a răspuns:

Părerea mea e că de la 14-15 ani în sus e normal (și la fete și la băieți)

| Turbo223 a răspuns:

De pe la vreo 15 ani in sus. Minorii sub 15 ani pot avea iubit dar vor suferi tare despartirii, trebuie sa fie un om mai matur, pana la urma iubitii la varste minore este doar un fel de incercare, putine sanse sa ramai cu el la 20 de ani sa fim seriosi.Ambele sexe le includ eu la 15+. Acum...parerea fiecaruia.E mult mai bine sa fi la liceu cu iubit decat la scoala cu iubit mai ales ca suna chiar penibil.

| F12345 a răspuns:

Nu conteazã vârsta atâta timp cat te simti pregatit/a pentru o eventuala relatie.Bineinteles,nu la 10 ani.In momentul in care te simti capabil/a sa intreții o relație.Nici diferentele de vârsta nu conteaza daca nu sunt exagerate.