| Stefany23 a întrebat:

La noi in scoala,este un baiat.Eu cu acest baiat am avut conflicte,dar acum nu mai am! Cand trec pe langa el imi rosteste numele (chiar intotdeauna cand ne intalnim).Sa nu credeti ca ii place de mine si sa nu credeti ca este un baiat cuminte.El fumeaza,injura si am auzit ca bea alcool.M-a facut vaca,m-a dracuit, etc! Totul a pornit de cand i-am zis dirigintei mele ca un coleg de-al sau mi-ar fi zis mie ceva.Eu am chemat-o pe mama mea si el a zis ca s-a luat de mine ca i-as fi injurat o colega, ceea ce este o minciuna.Cand era el de serviciu,i-am facut cu mana doar ca sa ne imprietenim.O colega de-a mea i -a zis lui ca mie mi-ar place de el,i ar eu am zis ca nu-mi place de el si acesta a zis ca nu se pune la mintea mea! Cand se va incepe scoala,cand o sa ne intalnim o sa -mi zica numele,ca nu se pune la mintea mea si alte chestii (daca ii zic sa ma lase ma va injura, etc).Ce se fac ca sa nu mai fie asa?

Răspuns Câştigător
| siriusblack98 a răspuns:

Asta cam suna a hartuire psihica de vreme ce nu se atinge de tine.E clar ca fie te uraste rau de tot si fiind extrem de prost si imatur atata poate si atat il duce pe el mintea sa faca ori te place si nu stie cum sa iti spuna.Din nou fiind imatur el asa crede ca procedeaza corect incercand sa-ti atraga atentia. Spuneai in alte intrebari ca esti timida, retrasa si stai prost la capitolul socializare.Asta nu este ok.Incearca sa vorbesti cu cat mai multe persoane chiar si random pentru ca nu se stie de unde se poate lega o prietenie frumoasa.Comunica cu oameni random chiar si virtual, pe Facebook de exemplu daca esti prea timida ca sa vorbesti cu ei face2face.Eu de multe ori fac asta si chiar mi-am facut prieteni de treaba pe care ii am de ani de zile.Succes!

| Stefany23 explică (pentru siriusblack98):

Multumesc pentru sfat!

| Stefany23 explică (pentru siriusblack98):

Si ai dreptate, chiar ma uraste prin faptele facute de el!