| almaz a întrebat:

Bună la toţi, uite că am aşa o întrebare, deci vreau puţin să slăbesc, eu am 19 ani şi cîntăresc undeva 80 kg, am înălţimea 1, 81-82 aproximativ... sport nu prea fac, nici timp nu prea am, sunt încadrat în studii, mă pregătesc de examene, da şi nici dorinţă nu prea este xD etc, etc...mă gîndesc să aplic aşa o metodă, şă încerc să nu mănîn nimic seara, adică poate ceva fructe, pe parcursul zile-i să mă alimentez normal, ca de obicei, doar ca să explud pîinea din alimentaţie şi seară să mă abţin complet de la mîncare, care este părerea voastră, o să reuşesc să slăbesc în aşa fel sau nu? mulţumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| CostaMate a răspuns:

Da pai stand degeaba nu reduci caloriile, si mai ales sa si slabesti, incearca sa iei o pauza de la invatat si sari coarda, faci flotari, fandari, genoflexiuni, iei pauza de 2 minute apoi repeti

| almaz explică (pentru CostaMate):

O sa le reduc cu alimentatia dar;-)

| CostaMate a răspuns (pentru almaz):

Trebuie si ambitie, impuneti singur ca vrei sa slabesti, da-ti silinta, dimineata cand te trezesti deschide geamul si pune-te pe facut exercitii, cauta pe youtube o melodie house sau electro ritmica si pentru 15-25 minute ai treaba big grin

| Scurtu_Catalin_1969 a răspuns:

Salut incearca sa reduci numarul de calorii seara, si in timpul zilei, totodata baie fi bine sa mergi la bazinul de inot cat poti, vei slabi, si ti se vor dezvolta armonios toti muschii.

| distractieee a răspuns:

Pai eu aveam 70 kg si 16 ani si am slabit asa http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=DBRe-3_aJ90#t=7 si asa http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Sh6H8plBjOU si am mers la sala 4 luni...bafta si te pup
FUNDA?

| almaz explică (pentru distractieee):

Merci mult mult...o sa fac tot cum se zice in video cela

| distractieee a răspuns (pentru almaz):

Funda?