| qqqq20 a întrebat:

Buna lume! Cum gestionati situatia daca nașa voastra va spune ca este pansexual…? Mie mi s-a intamplat asta fix acum cateva minute si stau inchisa in beci, nu ma mai pot aduna.Voi cum ati reactiona?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si care-i problema ta?
Orientarea sexuala a nasei tale NU este problema ta!

Nu trebuie sa-ti bagi nasul in viata sexuala a nasei tale, ci sa-ti vezi de viata ta, ca-i destula de matura sa stie ce face si vrea, asta neprivindu-te pe tine.

| Karina17K a răspuns:

Eu as avea o reactie pozitiva. Multi oameni trebuie sa inteleaga ca a fi parte din LGBT+ este un lucru cu care te nasti, asa cum tu esti atras/a de sexul opus. Pansexualitatea este orientarea sexuale care te face sa fii atras de orice persoana indiferent de genul ei, chiar si daca e transgender, sau non binary. Ea are incredere in tine pentru ca ti-a spus, crede-ma ca nu este usor. Fii alaturi de ea si arata-i c-o iubesti asa cum este căci și ea e om.

| qqqq20 explică (pentru Karina17K):

Multumesc! Apreciez enorm! Chiar acum ies din beci sa-i fiu alaturi nașei!

| Karina17K a răspuns (pentru qqqq20):

Ai ieșit?