| Emma0313 a întrebat:

Bună, luna aceasta dau bacul. Am găsit un loc de munca și as dori sa ma angajez pana la terminarea bacului. Dacă ma angajez cu contract de munca, pot pleca apoi după 2-3 săptămâni? Dacă iau bacul, as avea mai multe facilități în alta parte, dar momentan nu pot pleca, însă până termin cu bacul vreau sa și muncesc puțin. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Bună Ema bravo ca vrei sa muncești cinstit da muncește în așa fel sa nu rămâi bacul dat și muncește da și fă-ți timp sa înveți pentru bac sa nu ai probleme ști am vrut să-ți dau sfatul ăsta Ema

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de important este BAC-ul ala pentru tine!

Daca vrei sa-l iei, atunci pune mana serios pe carte si incuie-te in casa, pana la examenul de BAC, sa nu iesi deloc, ca asta ar trebui sa fie unica ta dorinta la acest moment.

Daca nu-ti pasa de BAC... atunci da-o naibi de carte, ia-ti de emunca si distreaza-te!

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu cred ca e suficient sa te concentrezi doar pe bac.In aceste saptamani nu cred ca vei aduna o suma decenta, deci mai bine sa le faci pe toate pe rand, cu calm.Vei avea tot timpul sa te angajezi dupa bac.

Succes.

| Hyperion7 a răspuns:

Faza e că dacă te angajezi și după îți dai demisia /ești demisă din cauză că nu te mai prezinți sau orice alt motiv, trebuie sa ai in vedere faptul că dacă tu te vei mai angaja și in alte părți,posibil sa ai nevoie de o recomandare din partea celui care te-a angajat,dar finalizând ciclul de munca foarte repede, detonată lipsa de seriozitate și mai mult de atât,posibil nici să nu primești acea recomandare.
Trebuie să știi că acesta chestie e cu dusu-intorsul și decât să riști aiurea, mai bine stai încă puțin liniștită și o să fie bine așa!
Repet, faptul că tu ai plecat repede de la vechiul loc de muncă, denota lipsa de seriozitatea din partea ta in ochii angajatului.
Tu faci cum știi, dar trebuie sa ai in vedere și acest aspect.
Alegeri înțelepte! Bafta!

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Și cel mai bine ar fi sa întrebi și profesorul Ema căci vrei sa lipsești atâta de mult poate profesorul sau Doamnă profesoară să-ți motiveze acele absențe adică sa știe 3 4 săptămâni ca ai muncit și ca nu te-ai dus în vacanță

| Ree07189 a răspuns:

Eu zic sa te bazezi pe bac ai timp și de munca