| Luisa221 a întrebat:

Ma inteleg super bine cu un baiat din grupul nostru de prieteni,e cel mai bun prieten al meu. Mi-a zis ca si eu sunt una dintre cele mai bune prietene ale lui, ca l-am ajutat mereu si a zis ca ii pasa de mine. Iar el a zis ca vorbeste cu cei mai buni prieteni cu expresii gen "proasto/prostule" si mereu cand vorbeste cu alte prietene de-ale lui le trimite inimioare,le zice lucruri gen "am plecat sora mea, te pup" si mie imi zice ceva gen "pa proasto ca am plecat". Ce sa inteleg din asta? Nu imi place de el sau ceva, imi e ca un frate, doar ca ma simt nu stiu... data la o parte cand vad ca lor le zice "sora mea" si mie "proasto"...mai ales ca el e genul care are multi prieteni, baga mereu lumea in seama si cunoaste mereu persoane noi

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de tine cum l-ai obisnuit sa se comporte fata de tine. Poate cu tine s-a invatat sa vorbeasca mai cu cuvinte urate pentru ca i-ai permis si crede ca nu te deranjeaza. Cel mai bine ar fi sa-i spui ca te simti diferentiata intr-un mod negativ si daca tine la tine va tine cont de acest aspect in viitor.

| IsabelaIssa a răspuns:

Trebuie sa ii spui in fata ca te deranjeaza, si sa isi schimbe vocabularul daca vrea sa mai continui relatia de prietenie cu el. Daca intr-adevar iti e prieten va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e el, cunoaste-ti prietenul asta cel mai bun. Trebuie sa constientizezi ca asta e caracterul lui, comunica cu el si comporta-te asa cum vrei si tu ca el sa se comporte cu tine. Si un sfat de la mine: nu mai crede toate cuvintele baietilorlaughing

| Barbu_Robert_1994 a răspuns:

E doar un prefacator... parerea mea, dupa cat am inteles nu-l cunosc, dar mai bine nu mai da mare importanta prieteniei...