| Alexandra_Mihalache_1995 a întrebat:

Ma numesc Alexandra si sunt o eleva foarte buna. Ieri, profu de mate mi-a incheiat cu media 9 desi meritam zece. Cu zecimale media mi-a iesit 9.495. eu spun ca am fost nedreptatita.Am 5 de 10 in oral si un 8 si 9 in teza. Calculati va rog si vedeti ca la un moment dat va iese 9.6 in perioada. Profu mi-a spus ca nu se calculeaza cu perioada ci cu 2 zecimale.eu zic ca trebuia sa imi iasa 10 voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Parca mai conteaza acum. Daca chiar erai o eleva "de nota 10" nu puneai atata pret pe note.Conteaza ce stii, nu cred ca o sa mori daca ai ti-a iesit si tie media 9 o data.straight face

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Si crezi tu ca stii de 10? Eu nu cred asta. Poate ti-a dat note pe ochi frumosi de-a lungul semestrului.

| Alexandra_Mihalache_1995 explică (pentru unknownn):

In cazul acesta vorbesti fara sa stii. Am luat acele note pe drept. nu te indoi de asta

| unknownn a răspuns (pentru Alexandra_Mihalache_1995):

Na lasa ca vad cat iei la bac.

| victorandrei a răspuns:

Se calculeaza cu 2 zecimale, are dreptate profu'.
De ce nu lasi profesorul sa aprecieze cat meritai?
O vorba spune asa : 10 este al profesorului

| 4ndr3i a răspuns:

In primul rand profu tau e un mare bulangiu, iar in al 2 lea rand meritai un zece.big grin