| Bogdan_9316 a întrebat:

-"Buna ma numesc, Bogdan Luni trebuie sa ma duc la dentist, fiind ca trebuie sa-mi scoata nervii.
-Si ma tem sa nu ma doara, eu unde am fos am mai fost la niste femei si mor tinut de gat si de maini cand mi-a extras oo masea de atunci sufar un soc puternic cand vad dentistu.
-"spuneti-mi ce sa fac mie cam frica, oare ma tem sa nu urlu acolo sa se rasune tot cabinetu.
-"ajutati-ma ce credeti doare sau nu?(Sunt din Baia-Mare si la Detistu Florian trebuie sa ma duc)-asa mi-a spus ca trebuie sa-mi scoata nervu, sa vada ca ce am si daca am nu stiu ce imi scoate am numa cu 2 masele treaba la una mii scos nervu de mult da de la alt dentist si ma tem.
-"ajutati-ma nu stiu da cam asa mii de frica Luni ca numa tremur in fata lui

Răspuns Câştigător
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Mergi la dentist,aparatura este avansata acum,iti amorteste maseaua pe care trebuie sa o scoata si nu vei simti absolut nimic, crezi ca te tine dentistul de maini si picioare? stai linistit, dupa fa-ti o programare si gata.Nu iti fie frica! Nu ai de ce.

1 răspuns:
| IulianaRC a răspuns:

Buna. Nu te speria pentru canu doare deoarece esti anesteziat.Inainte de ati face anestezia o sa te dea cu spray asa ca nu ai motive de ingrijorare.