| anonim_4396 a întrebat:

ma numesc madalina, sunt din calarasi si am 16 ani. va rog sa ma ajutati ca sunt disperata. am un iubit de 10 luni. in ultima perioada ne certam foarte des. eu il iubesc enorm de mult iar el nu ma crede. zice ca tot asteapta de atata timp sa ii dovedesc asta si eu nu ii arat. mie mi se pare ca nu este asa. si acum mia sp ca daca intr-o saptamana nu ii arat nu mai are rost sa continuam. va rog din suflet sa ma ajutati. ce sa fac? dati-mi un sfat. cum sa ma schimb? va pup dulce. multumesc

Răspuns Câştigător
assiris
| assiris a răspuns:

"asteapta de atata timp sa ii dovedesc asta si eu nu ii arat."
Vezi daca nu ai decit 16 ani? Nu pricepi ca el vrea sex. Eu zic sa mai cresti putin si apoi sa te găndeşti la dragoste. Nu intra in vâltoare vieţii nepregătită pentru ca durerea unei dezamagiri este cumplita si din pacate nu mai poti da timpul inapoi.

7 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Acel "arata-mi" la el inseamna sa te culci cu el? daca e asa... Fa-o numai daca il iubesti, crezi ca esti pregatita... stii ce se va intampla si cum poti sa te protejezi de anumite boli... Sunt nenumarate cazuri in care fetele se culca cu cineva doar pentru a ramane impreuna cu acea persoana si dupa ce o fac tot se despart de persoana respectiva...
Daca nu e vorba despre asta... Nu te lasa "vampirizata"... Este un articol cu numele asta in "Psychologies Magazine" (citeste-l daca il gasesti)... Daca tu il iubesti si ii arati in fiecare zi asta... si el nu vede... ai putea sa-i spui... sa-i dai exemple si sa vezi cum reactioneaza... Sau intreaba-l ce nu-i convine...
Multa bafta! Sper ca ti-am fost de folos...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Mai mult ca sigur vrea sa ii demonstrezi asta prin sex.
Nu ti-as recomanda. Daca el nu are incredere in tine ca il iubesti...mai are vre`un rost?
In plus...sa zicem ca te culci cu el.Cum o sa fie daca peste o luna se desparte de tine? Nu o sa il poti uita decat foarte greu.Si asa ca il iubesti iti va fi greu... dar daca iti pierzi si virginitatea cu el? O relatie fara incredere...nu functioneaza. Daca nu poate avea incredere in tine...nu te merita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ii demonstrezi cum si ce? l-ai intrebat ce vrea? daca e vorba de sex inainte trebuie sa te gandesti daca esti preparata, sunt boli care se pot lua prin contact si poti ramane insarcinata, esti pregatita sa infrunti o boala sau o sarcina cu 16 ani? dar cu 17? dar cu 18? in cazul ca ti se intampla ceva poti apela la mama ta? ca sa nu mai vorbim de dezamagire, daca totusi esti hotarata?! ceea ce nu prea vad, de ce nu ii spui sa iti arate el dragostea pe care o are pentru tine fara sa te conditioneze sa faceti sex?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai fii mai tandra cu el mereu...fii ff iubitoare...
iar daca dupa asta el nusi da seama inseamn k nu te iubestesad e trist lucrul asta mai ales cand tu tii mult la el.
dar naa eu iti urez succes

| adrian88 a răspuns:

Eu unu tind sa cred ca cum sunt relatiile astea in ziua de azi cu tinerii si un pic de moda urcata la cap ca sex ati facut poate nu dragoste da sex da. poate el vrea ca relatia voastra sexuala sa treaca la un alt nivel, sa incercati altceva diferit de ce ati facut pana acum,,, te sfatuiesc sa nu treci mai departe asa devreme ai sa regreti mai tarziu,,,,, sper sati fi fost de folos cu raspunsul meu

| gianina a răspuns:

Sex si iar sex. dc toti baieti st la fel?thinking nu stiu.
pai in primul rand... sfatul meu.esti cam mik si nu tia-s sugera sa iti incepi viata sexuala de pe acum dar u hotarasti.gandeste-te la consecinte.gandeste-te daca el te iubeste pe bune si nu te vrea doar in pat...cine te asigura ca dupa te culci cu el mai steti impreuna.thinking .gandeste-te bine ca u esti in joc .el.doar se distreazawinking

| castamate a răspuns:

Buna, Madalina!
Incerc sa-ti raspund adresandu-ti eu o intrebare: "Ce inseamna pentru el sa-i dovedesti ca-l iubesti? " Dar pentru tine? De fapt au fost 2 intrebari... Daca totul se rezuma doar la a face sex, atunci ar trebui sa stai si sa te gandesti: te vrea pe tine sau vrea doar sa treaca in "carnetel'' o cucerire, crede-ma, e foarte greu sa dai sfaturi in asfel de cazuri...
De ce trebuie se te schimbi tu? Doar de dragul lui? Cine te iubeste te accepta asa cum esti, nu te mai privi ca si cum TU ai fi vinovata de ceva, NU TE MERITA DACA ASTEAPTA CU ATATA ARDOARE SEX. Crede-ma, am cu vreo 20 de ani mai mult decat tine, stiu ce inseamna sa iubesti in liceu, stiu ce inseamna sa iubesti si mai tarziu...Pana a ajunge in pat e nevoie de multa cunoastere a partenerului, e nevoie si de autocunoastere, trebuie trecuti cativa pasi importanti in relatie... ijtalniri, condus acasa, scrisoriromantice, nu stiu daca voi, generatia tanara sunteti de vina pentru. toate astea sau noi, cei mari, patintii sau scoala, nu mai este timp pentru a invata cum se incepe o relatie, care este "parfumul" ei...In afara de sms sau mess, voi cum corespondati? Totul se face in graba, de parca ar trebui sa ne inscriem la concure...Asteapta, draga mea, si incearca sa intelegi dca vrei cu adevarat sa fii impacata cu tine insati sau doar cu moda... Daca vrei sa vb mai mult, trimite-mi un mesaj, acum cred ca am spus cam multe... Ai grija! Sunt multe lucruru de care trebuie sa tii seama. Daca faci acest pas tb sa ai notiuni si de contraceptie, etc...