| blueve a întrebat:

ma numesc Madalina, sunt prietena cu fata care are acest cont. Am si eu o mica problema. De ceva timp a inceput sa imi placa de fostul meu iubit cu care am fost acum 2 ani. inainte se comporta frumos cu mine, era dulce grijul, si eu mi-am ascultat prieteni care ziceau sa ma despart de el, si am facut-o chiar daca stiu ca nu este bine sa iti asculti prieteni iar acum. dar acum dupa 2 ani este schimbat total, parca nu ar fi el, vorbeste doar de sex, imi propune anumite lucruri.

Eu nu sunt genul, sa imi placa sa vorbesc sau.

Am 15 ani iar el 20, si eu pur si simplu il plac, adica sunt indragostita de acesta. mai bine spus de vechiul el, acum cand il vad online parca as vrea sa ii vorbesc dar cand stiu ca imi va vorbi asa. ma abtin.

Ce e cu el?
E un fel de razbunare pentru ce i-am facut?
Mai pot face ceva sau sa il uit?

Răspuns Câştigător
| JustMe6996 a răspuns:

Eu te inteleg,totusi sunt fata, am trecut si eu prin asta, dupa cum ti-am spus. Dar am trecut peste. Am incercat sa nu il mai vad, desi locuim in acelasi bloc. Nu pot spune ca l-am uitat cu totul, dar ceva clar s-a schimbat. Poate doar din simplul motiv ca nu mai e cel de care m-am indragostit...acum sunt la inceputul relatiei cu altcineva, un altcineva care ma intelege si sper ca ma iubeste. Poate asta ar trebui sa faci si tu, sa treci pur si simplu mai departe. Si in legatura cu intalnirea voastra... daca as fi in locul tau, as avea o retinere. Mi-ar fi frica de ce mi-ar putea face. Nu m-as duce, sau daca m-as duce as lua un prieten bun cu mine (neaparat un baiat!). Sper ca te-am ajutat :*** Funda?

3 răspunsuri:
| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Nu te mai gandi la el, asta poti doar sa faci, si da probabil ca face asta din razbunare, si gelozie.
Fi tu insati si simte-te bine.
Peace!

| JustMe6996 a răspuns:

Cred ca ti-ai dat seama ca ai contribuit si tu la transformarea lui. Stiu ca acum ti-ar place sa spun ca nu e vina ta, insa nu voi spune asta. Daca acum 2 ani, chiar tineai la el (ceea ce nu prea cred, pentru ca aveai 13 ani) ai fi ramas cu el,si nu ascultai de "prietenii" tai,care,cel mai probabil,erau doar gelosi. Iar transformarea lui poate a fost cauzata si de varsta la care se afla,dar si de anturajul sau. De obicei,un anturaj prost distruge cu totul sufletul unei persoane. Si eu am patit la fel acum ceva timp,doar ca EL era mai mic. Iti zic doar sa nu cazi la picioarele lui,cu scuze de genu' "Scuze,dar nu a fost vina mea ca ne-am desparit,ci a prietenilor mei. Vreau sa ne impacam!", pentru ca nu va crede o iota! Cel mult un simplu "Imi pare rau". Si da, el acum incearca sase razbune, sa te faca sa te simti mizerabil. Imi imaginez ca el chiar a tinut la tine. Nu cred ca a fost impreuna cu tine, pe cand aveai 13 ani pentru sex,pentru ca erai foarte mica. Deci,cere-ti pur si simplu scuze pentru ce l-ai facut sa simte,iar el,cred ca,iti va spune ca nu a tinut deloc la tine(ceea ce nu e adevarat). Daca eram in locul tau,eu il sarutam si imi ceream scuze,daca ramanea fara cuvinte, inca tinea la mine, daca nu, nu! Eu sunt mai tupeista! Ar trebui sa incerci...Te-am pus sa citesti mult, dar. sper ca te-am ajutat :**

| blueve explică (pentru JustMe6996):

Hei. Da stiu ca am contribuit la schimbarea lui. l'am ranit rau atunci. si regret, enorm. i-am spus ca imi pare rau si as vrea sa i-o spun zilnic crede-ma dar incepe cu. care pe mine pur si simplu ma deranjeaza si nu pot sa ii spun sa inceteze ca imi e frica ca s-ar supara. El asteapta ca eu sa imi revin caci am si eu o problema la un picior de la un accideny, sa pot sa merg ca sa ne vedem dar. imi e frica... frica de noul el. Atunci cand ne-am vazut, acum 2 ani daca eram singuri nu cred ca ma despartean de el caci nimeni nu il judeca dar asa. Acum daca l'as vedea. ma rog daca ne-am vedea nu cred ca as rezista si l'as saruta.

| JustMe6996 a răspuns (pentru blueve):

Eu te inteleg,totusi sunt fata, am trecut si eu prin asta, dupa cum ti-am spus. Dar am trecut peste. Am incercat sa nu il mai vad, desi locuim in acelasi bloc. Nu pot spune ca l-am uitat cu totul, dar ceva clar s-a schimbat. Poate doar din simplul motiv ca nu mai e cel de care m-am indragostit...acum sunt la inceputul relatiei cu altcineva, un altcineva care ma intelege si sper ca ma iubeste. Poate asta ar trebui sa faci si tu, sa treci pur si simplu mai departe. Si in legatura cu intalnirea voastra... daca as fi in locul tau, as avea o retinere. Mi-ar fi frica de ce mi-ar putea face. Nu m-as duce, sau daca m-as duce as lua un prieten bun cu mine (neaparat un baiat!). Sper ca te-am ajutat :*** Funda?