| Tessa15 a întrebat:

ma simt ff prost deoarece toata lumea e impotriva mea la scoalasad si jur cu mana pe inima ca n-am facut nimic. Dar se poarta foartee urat cu mine ...ma jignesc/fac misto de mine fara motiv/rad de mine...De fata cu ei ma fac ca nu-i aud si le ignor comentariile. dar ma afecteaza.
ce sa fac?

20 răspunsuri:
| Mann02 a răspuns:

Sa iti indrepti atentia spre altceva, indiferenta e cea mai buna arma in aceasta problema, gandeste-te la lucrurile de care te poti bucura in momentele alea...

| euzictutaci a răspuns:

Buna! Aprox in aceeasi situatie sunt si eu, numai ca uneori le inchid gura foarte usor! Colegii tai probabil te invidiaza si de aceea incearca sa se lege de orice amanunt din viata ta! In locul tau as fi indiferenta, dar intr-un mod mai 'versat' ca sa spun asa. Daca te mai jignesc sau rad de tine ai putea sa le dai replica, sa vada ca lucrurile nu stau chiar asa cum cred ei, si ca si TU poti fi rea daca vrei! Incearca sa-ti schimbi un pic atitudinea si sa fi putin mai tupeistawinking si incearca sa afli cate un lucru despre fiecare, cu care il poti santaja, in cazul in care jignirile nu mai inceteaza! Sper ca ti-am fost de folos kiss!

| RetardedRacoons a răspuns (pentru euzictutaci):

Cine dracu ar fi invidios pe o grasa ma? Ma rog, ar putea fi invidiosi ca are bani de atata shaorma.

| euzictutaci a răspuns (pentru RetardedRacoons):

De unde stii tu ca ea e grasa? Si chiar daca e, nu trebuie sa ne judecam unii pe altii! Poate tu o numesti grasa si razi de ea dar nu stii ce e in sufletul ei, ca nu este ca toti ceilalti copii normali! Si sigur vei spune ca probabil e grasa de la atata mancare, dar de fapt in copilarie (si aici ma refer pe la 3-4 ani) i s-a declansat o glanda ceea ce a dus la obezitate! Anyway.eu nu o cun pe LyLyaNa_7526; pur si simplu mi-am expus opinia!winking Asa ca mai bine vezi`ti de treaba ta, si nu mai comenta tu din varful muntelui, la ceea ce spun eu! Intelesi?!

| RetardedRacoons a răspuns (pentru euzictutaci):

"De unde stii tu ca ea e grasa? "
La simt mirosul de la o posta. Miros de grasa, bleah.
"dar nu stii ce e in sufletul ei"
Grasime?
"ca nu este ca toti ceilalti copii normali!"
Aici ti-ai dat arama pe fata, realizezi oare ca esti ipocrita? rolling on the floor
"i s-a declansat o glanda ceea ce a dus la obezitate!"
Da, sarmanele grasane toate au probleme de sanatate, niciuna nu are probleme de nesimtire.
"pur si simplu mi-am expus opinia!"
Ai dreptate tu o intelegi mult mai bine ca mine, aveti un fel de telepatie ca de la suflet gras la suflet gras rolling on the floor

| euzictutaci a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Uite acum observ ca a spus ca are 48 de kg.ce ti se pare asa ciudat?straight face In fine.cum am mai spus: nu te mai trezi din varful muntelui sa comentezi; cateodata e mai bine sa taci si sa-ti vezi de viata ta!

| euzictutaci a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Dragul meu nu ma face pe mine grasa ca nici nu ma cunosti! In primul rand sunt sportiva asa ca mai taca`ti fleanca de om handicapat! Si punct la discutia asta ca deja m`am saturat de aberatiile tale Mr Perfect!

| RetardedRacoons a răspuns (pentru euzictutaci):

Da, cateodata e mai bine sa taci, cum ar fi fost bine ca si tu sa taci in loc sa fi bagat faza cu "ca nu este ca toti ceilalti copii normali!" rolling on the floor

| RetardedRacoons a răspuns (pentru euzictutaci):

Vai ti-a dat Dumneze in sfarsit sat si tie rolling on the floor Sportiva? Ce practici fata, sumo? rolling on the floor

| euzictutaci a răspuns (pentru RetardedRacoons):

Daca tot esti asa curios: dans sportiv! Si nu`ti mai fa iluzi ca ai fi interesant! Hai pisco pe camp; am alta treaba asa ca.pa!

| RetardedRacoons a răspuns (pentru euzictutaci):

Tovarasa ar trebui sa te anunte careva ca pa net e mai greu sa dai cu flit cuiva, adica aerele astea de fetita cu rochita nu prind.
N-am vazut niciodata o grasa dansand, curios.

| euzictutaci a răspuns (pentru RetardedRacoons):

laughing Dragul meu am 39 de kg laughing si inaltimea de 1.57.nu cred ca sunt grasa oh go on! Probabil tu.thinking Si pana la urma: de ce vrei sa ne certam pe o tema atat de josnica? straight face

| EGT a răspuns:

Off multi am trecut prin asta.Si eu la un moment dat faceam misto de altii si invers, dar tu trebuie sa.ti aduni puterile si sa te opui nu mai sta fara sa faci nimic pentru ca ei vad ca esti "slab" si tocmai din aceasta cauza nu.ti dau pace.incearca sa fii putin mai cu tupeu o sa vezi ca atunci o so lase mai moale cu batjocora. sper ca ti.am fost de ajutor. funda?:d

| Alexaa_4438 a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te convingi si pe tine ca nu-ti pasa pentru ca daca ei vad ca nu te intereseaza ce zic ei si tu nu le dai satisfactie ei te vor lasa in pace.Stiu si eu copii rautaciosi care rad doar pentru un raspuns bun la matematica, cel putin asa am observat in clasa la mine.Dar nu trebuie sa ii lasi sa te raneasca, poarta-te normal si nu-ti fie teama sa fii tu happy

| YoMihai a răspuns:

Ai face bine sa nu le spui profilor pentru ca o sa te creada paracioasa. incearca sa vb cu ei si sa te impaci. eventual le oferi ceva sweet pentru ca sa inceapa sa te placa macar putin. adica vrei sa spui ca daca le-ai da o ciocolata la fiecare ti-ar da o palma?

| BuburuzaZd a răspuns:

Buna!
Te cred ca te afecteaza nu stiu ce sa zic. vorbeste cu un profesor. incearca sa-i eviti si sa nu ii bagi in seama, invata fii mai despept ca ei, ia note mari sau poti vorbii cu partintii tai sa te mute intr-o alta scoala sau clasa.
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| RetardedRacoons a răspuns:

E din cauza ca esti grasa, incearca sa slabesti ca sa nu mai fii grasa! Graso!

| MAMYNYTO a răspuns:

Buna! deci nu pot sa cred ca se pot da si astfel de raspunsuri. chiar nu se poate face ceva pentru aceste persoane? in fine.
draga lylyaNa nu te lasa afectata de aceste lucruri si raspunsuri. Si eu am patit o poveste asemanatoare in scoala generala. fara nici un motiv si fara a le face nimic. incearca sa-i ignori si incearca sa-i depasesti in orice sens. mai ales la invatatura. s-au potolit cand am inceput sa ma ridic peste nivelul lor. incearca sa-ti gasesti prieteni in alte clase. ai de luptat dar daca iti doresti cu adevarat, poti. eu am reusit. poti si tu.succes.

| Tessa15 explică:

Nu cred ca la 48 de Kg ale mele sunt grasa. daca nu ma cunosti pastreaza-ti commu-urile pentru tine

| Fanica_Patraulea_1983 a răspuns:

Cel mai simplu ai putea sa te sinucizi...