| Lov3m3islittle a întrebat:

happy Mi.am instalat sims 1 si cand vreau sa intru in joc nu ma lasa mentionez ca am wind 7 si imi spune sa opresc programul sau sa caut o rezolvare online si inchidere program deci stie cineva de ce straight face

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Asta se întâmplă în cel mai adesea caz când PC-ul nu mai reușește să echilibreze memoria RAM între procesele sale și astfel unele programe se blochează.
Îți recomand să reinstalezi jocul.
De asemenea poți seta ca WIndows-ul să nu încarce la pornire toate programele lui ci doar cele esențiale.
Pentru asta:
CLick Start, scrii msconfig.exe și bifezi Diagnostic Startup, Apply și Ok.
Dezinstalează-ți programele inutile (în specia tot ce e legat de Toolbar).
Dacă nu-și revine PC-ul nicicum reinstalează Windows-ul.