| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa îi conving pe parinti sa ma lase sa-mi iau un caine?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Stie ea ma bine. Un caine trebuie ingrijit, trebuie hranit, trebuie scos pe afara, trebuie vaccinat, trebuie facut curat dupa el si multe altele. Trebuie sa ai in vedere lucrurile astea. Nu e ca si cum ti-ai cumpara o jucarie. Poate mama ta nu-si permite sau poate este prea ocupata pentru a avea grija de el sau poate pur si simplu nu doreste. Discuta cu ea, discuta si cu tatal tau. Daca nu vor, asta e, iti iei tu cati caini vrei cand vei fi la casa ta.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu zambet ori lacrimi si promisiuni happy vei invata mai bine, vei ajuta mai mult acasa, vei fi mai ascultatoare etc.
Cu vorbe bune si frumoase poti sa castigi multe, dar trebuie sa si respecti cuvantul dat.