| denisamarcus a întrebat:

Mie mi-e rusine sa vorbesc fata in fata cu un baiat de care imi placea, suntem prieteni din copilarie, dar nu imi mai place de el. ce sa fac sa scap de frica asta? Dau funda!

3 răspunsuri:
| KLiNK a răspuns:

Gandeste-te ca poate si lui ii este rusine sa vorbeasca cu tine fata in fata. Eu de exemplu, am cunoscut o fata foarte simpatica, iar cand am ajuns sa vorbesc fata in fata cu ea aveam emotii si nu mai puteam scoate niciun cuvant. Apoi m-am uitat la ea si se vedea clar ca si ea are emotii. Atunci am prins mai mult curaj.
Daca nu merge treaba asta imagineaza-ti ca vorbesti cu un bun prieten. Daca nici asta nu crezi ca te ajuta, incearca sa ai in mana un telefon sau o sticla de suc ceva. Chiar ajuta. Dar nu stai si te uiti numai pe telefon ca s-ar putea sa creada ca nu ii acorzi atentie. Pe mine m-a ajutat foarte mult aceasta metoda.

| denisamarcus explică (pentru KLiNK):

Multumes frumos. Pupicii happy

| KLiNK a răspuns (pentru denisamarcus):

winking