| Bass9923 a întrebat:

multi spun ca sunt rea si ca nu le place comportamentul meu, eu nu sunt deacord cu ei, mereu vreau sa le fie la totu bine, rabd tot, sunt buna cu toti, doar ca sunt super timida, ce ar trebui sa fac ca sa isi schimbe toti parerea?

Răspuns Câştigător
| Pinck0 a răspuns:

Stiu cum e cu timiditatea asta.Cand eram mica imi era frica sa vorbesc cu persoanele noi sau sa imi spun punctul de vedere.Imi placea sa-i analizez si sa tac *chiar daca nu asta voiam*. Daca simti ca nu te plac asa inseamna ca nu iti sunt prieteni.Sunt sigura ca cu un prieten adevarat poti sa fii tu.Sa spui ce simti fara sa te judece cineva.Bafta *sa te schimbi doar daca asta vrei tu nu pentru ca asta vor ceilalti*

3 răspunsuri:
| Reigns a răspuns:

Daca nu le place comportamentul tau inseamna ca nu iti sunt prieteni, prietenii te accepta asa cum esti. Nu poti sa ii faci sa isi schimbe parerea, nu poti face sa te placa toata lumea. Incearca sa socializezi mai mult, iesi cu persoane in preajma carora te simti bine, te simti tu, nu te inchide in tine, spune mereu ceea ce simti si ce gandesti, stiu ca la inceput o sa ti se para greu dar cum ii vorba aia "foamea vine mancand" la fel e si in situatia asta, intr-un final o sa ajungi sa nu iti mai pese ca nu te place toata lumea, important este sa ai persoanele potrivite langa tine cu care sa ai ce povesti si sa te simti bine. happy

| Dariusuu a răspuns:

N-ai cum să le schimbi la toţi părerea. Majoritatea te văd într-un mod diferit şi puţini te văd aşa cum eşti.Da, eşti trist. Probabil eşti timidă cu acele persoane care nu poţi tu însuţi în preajma lor.

Fii mai sociabilă, nu-ţi fie teamă de oameni, există şi persoane frumoase cu care să pierzi timpul.

| Toparcean_Iuliana_1988 a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi tu care iti sunt prieteni adevarati te iubesc asa cum esti daca nu schimbati prietenii cautai in locuri unde aveti ceva in comun succes