| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Nu imi place la scoala nu este din cauza ca nu imi place sa invat din potriva imi place dar ideea este ca nu imi place din mai multe motive:
1.Nu imi plac profesorii la scoala ca de exemplu profesoara de romana isi ia o carte si ne dicteaza din ea la fiecare lectie noua cate 3-4 pagini si nu ne explica nimic ca sa nu mai vorbesc despre cel de istorie care il doare in cot de noi nu mentine linistea si nu explica din nou si nu mai vorbesc despre cea de engleza mate(diriginta care nu ne ajuta deloc cu chestiile astea) tehnologie geografie etc
2.Nu imi place programul sad eu sunt in clasa a 6 de dupa-amiaza si cand ajung acasa sunt obosit si imi fac temele(si invatat dar mai mult tocesc fiindca nu inteleg nimic din cauza profesorilor) pana la vreo 20 21 si dupa aia pe calculator pana la 23 si dimineata nu fac nimic dar trece redepe si asa toata saptamana iar in weekend am o gramada de teme si de invatat si nu mai apuc sa ies afara
Va rog sa imi ziceti ce sa fac(in afara sa ma mut din clasa sau de la scoala sau daca sunteti din Timisoara ziceti-mi la ce scoala sa ma mut in afara de generala 7)si nu sunt fitos scoala trebuie sa fie altcumva

Răspuns Câştigător
| printisorul23 a răspuns:

Nu te muta, dupa o luna o sa vezi k tot le fel este oriunde te duci, fa-ti alta ocupatie la scoala, ori un iubit(iubita) sau ia-ti un telefon care face mai multe de exemplu LG optimus l 5 si cu net pe el si nu e asa rau apoi cand te duci la scoala, da cel mai bine e sa-ti faci iubit(iubita) si sta mereu cu ea si la ore te joci pe telefon eu asa faclaughing) funda?batting eyelashes