| XnameX a întrebat:

nu ma inteleg deloc cu timpurile din lb engleza invatate pana in a 8a pur si simpu daca le invat unu cate unu le mai stiu dar daca e sa vorbesc cu cineva ceva si trebuie sa folosesc timpuri sunt varza...cine imi poate explica cum sa le folosesc si ce sa fac atunci cand vb cu cineva adica sa nu mai stau sa ma gandesc ce trebuie sa folosesc. funda mare! [scuzati exprimarea dar n uam stiut cum sa scriu ca sa intelegi ]

3 răspunsuri:
| crazygirlyo a răspuns:

Daca mai ai nevoie, trimite-mi un mesaj pe privat cu idul tau cred ca te pot ajuta cu ceva ce am eu de la meditatiibig grin vei intelege foarte usor asa.

| XnameX explică (pentru crazygirlyo):

Cica nu pot sa iti las mesaj potii sa imi trim u un mesaj cu id u?

| stresat a răspuns:

Uita-te la filme/desene fara subtitrare si incearca sa fii atenta la cum folosesc timpurile verbelor. Si exerseaza mult, pana la urma iti vor veni din reflex.