| Libely a întrebat:

Buna,nu ma simt in largul meu cu stilul pe care il am,ma simt neinteleasa,toata lumea imi spune ca sunt ciudata,ma gandesc sa devin emo,am fost tradat de zeci de ori am fost ranita, am cazut de 2 ori in depresie si am hotarat ca de saptamna urmatoare sa devin emo,imi dati cateva sfaturi care m-ar putea ajuta in acest nou stil pe care o sa il adopt,despre par,haine,machiaj, anturaj?

P.S cum se numeste frizura pe care si-o fac fetele emo? Astept raspunsuri serioase

14 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Crezi ca daca te transformi in Emo, vei fi privita altfel? tu ca persoana te vei schimba?
Sincer, tu vei ramane la fel, oamenii te cunosc asa cum esti.Nu trebuie sa te schimbi pentru altii care nu te inteleg, e problema lor, nu a ta. Tu sa fii puternica si sa fii ca inainte. Nu trebuie sa cazi in depresii pentru rautatea din jur. Nu se merita. Consulta cu psihologul scolii pentru a te indruma mai mult in viata, este bine sa te descarci cuiva uneori.
Nu mai fi slaba de inger! Sfat pentru orice tanar in ziua de azi, este e sa fiti puternici pe voi insiva si sa dati nas celor care poarta invidie si rautate pe voi. Trebuie sa-i tratezi cu atare, astfel lumea nu te va mai vedea precum zici tu o ciudata. Nu te-ai intrebat ca ei sund ciudati ca-si pun atatea intrebari si nu tu?

Bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci nu iti ajung cate ai trait pana acum? in loc sa schimbi ceva in bine tu vrei sa o dai in mai rau?

| peperonies a răspuns:

Si. cum merge clasa a 6-a?

| SimonaQs a răspuns:

Vreau sa-mi raspunzi la o intrebare si dupa am sa-ti raspund si eu.

Ce inseamna pentru tine a fi emo? happy

| RedDeath a răspuns:

Esti si tu sau incepi sa devii un copil problema asa cum se arata la tv ca merg copiii la parinti stricti ca sa ii invete ei ce inseamna viata.
Mai, altii nici nu au ce manca, aia ce sa mai intre in depresie?! Trebuie atunci sa se omoare direct, nu?
Mai termina cu fitele de emo. Vad ca nici acum nu au disparut prostiile astea. Daca ai probleme nu inseamna ca trebuie sa ai o aparitie ostentativa. Fiecare are probleme. Daca s-ar reflecta asta in tinutele lor, toata lumea ar arata ca la circ.
Asa ca baga-ti mintile-n cap, pune-te si invata si nu mai pierde timpul cu fite ieftine. In viitor ce vrei sa devii? O femeie ce e in depresie? Pe banii cui?

| AsdfghjkI32 a răspuns:

rolling on the floor)esti daramata? cum sa vrei sa devii emo?
ma rog, da-mi mesaj pe chat

| ion1731 a răspuns:

Hai nu fa din viata ta o tragedie, gindeste-te ca cineva nu are o bucata de piine in momentul asta sa manince si mai are de hranit o familie pedeasupra... in fine
stilul care vrei sa-l adopti e o prostie, vei fi si mai ciudata... incearca sa-ti creezi un stil propriu original, nu copia pe nimeni, si nu ar trebui sa duci cont de tot ce spun altii, daca sa luam o statistica in lume, iti zic ca numai vreo 15 % is oameni destepti ( poate exagerez- or fi si mai putini) restul is niste prosti, asa si la tine, cu majoritatea care iti zic ca esti ciudata sunt acele 85%, cine tine la tine te accepta asa cum esti...
in ce sens esti ciudata?
din cite inteleg eu esti o adolescenta... deci la tine hormonii nu s-au stabilizat, gaseste-ti o ocupatie mai bine, invata, fa carte si nu mai asculta opinia altora. succes, sper sa te fi ajutat

| DeliaDelii a răspuns:

N-are rost sa iti schimb stilul doar sa pari mai interesanta, fii tu.

| mejustme99 a răspuns:

Nu cred ca este necesar sa devii emo da faci cum vrei tu!

| Dididia101 a răspuns:

Sa fi emo nu e in regula. Oricat de dureroasa ar parea viata ta, nu trebuie sa te ranesti singura, sa vezi totul in negru si sa crezi ca nu mai ai nici o speranta. Fii tu insati, zambeste si fi draguta cu restul lumii, chiar daca in adancul tau esti trista, incearca sa pari fericita. Pana la urma, chiar vei incepe sa fi fericita. Depresia nu e solutia. Doar incearca...

| MariaMihaela1991 a răspuns:

Nu e de loc in regula sa fi emo, si banuiesc ca tu iti doresti sa te integrezi... odata ce vei deveni emo crede-ma ca nu vei obtine nimic, nu e necesar, sa fi emo mi se pare ridicol, fara suparare.Incearca sa fi mereu tu insusi nu sa te ascunzi zub asazisa ''frizura emo'' si demonstreaza lumii ca nu esti asa cum te vad ei ca esti mult mai buna, si daca char esti intro depresie serioasa, fa ce-am facut si eu ia-ti un animal (sa nu intelegi ca el ar fi singurul tau prieten ca in filme) dar sa stii ca ajuta, sper ca te-am ajutat, aa si daca lumea spune ca esti ciudata, te-ai intrebat ce vor spune daca devii emo? nu luat tot ce spune lumea in serioz

| Libely explică:

SimonaQs,pentru mine a fi emo NU inseamna doar un look nou inseamna mult mai mult de atat adica inseamna sa nu fiu inteleasa de nimeni, sa vad totul negativ(negru), pentru mine inseamna sa ma simt in largul meu pentru ca nu ma simt foarte bine cu stilul pe care il am, pur si simplu simt nevoia sa fac asta!

| Libely explică:

Deci! Eu nu ma mai simt bine cu stilul pe care il am, vreau sa il schimb ca sa ma simt mai in largul meu!

| ion1731 a răspuns (pentru Libely):

Nu te simti in largul tau, ce o mai fi insemnind si asta? spre exemplu :eu nu am nici un stil ( este vreo lege ceva care zice ca trebuie sa ai un stil oarecare? ce-i cu prostiile astea?), am intelect care-l antrenez zilnic si e de ajuns, nu am scopul sa dovedesc nimanui nimic pentru ca stiu ca le sunt net superior- si daca cineva vrea sa ma faca sa imi schimb o atitudine atunci eu ii arat cine sunt.
opinia mea despre cei ce " stilati "- sunt niste clovni fara minte- in cazul acesta ofensez pe toti clovnii, clovnii sunt clovni pentru ca le place/sau nu alta profesie/ocupatie, iar astia " stilati" sunt clovni de dimineata pina seara
daca tu esti cea din fotografie ce sa zic : esti destul de frumoasa fara oricare stil, fi tu insati