| IubithaThaa a întrebat:

Bună, nu-mi mai merge id-ul.. nu am mai intrat de foarte mult timp pe el.cand vreau sa intru nu se conectează si scrie: There was a problem signing you in to yahoo mesenger. Your account has been locked. Ce sa fac :? nici intreabarile secrete nu le mai stiu.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu, e blocat. Trebuie sa incerci sa mai intri o data pe messenger ca sa-ti apara din nou chestia aia. Daca citesti ce este scris si mai jos, iti zice sa dai clic pe ''Forgot password''. Asadar, dai clic si se va deschide o pagina de Yahoo, ca pe mail, unde trebuie sa scrii din nou id-ul si parola...si gata, l-ai deblocat.

| IubithaThaa explică (pentru anonim_4396):

Nu am inteles. imi poti da id-ul sa-mi mai explici odată?:

| anonim_4396 a răspuns (pentru IubithaThaa):

Mai incerc o data. Deschide messenger-ul si intra pe id-ul cu probleme. In continuare, se va deschide mica eroare, cea cu ''There was a problem signing you in to yahoo mesenger. Your account has been locked''. Avand asta deschisa, tu trebuie sa dai pe ''Forgot password'', nu pentru ca ti-ai uitat parola, ci pentru a debloca id-ul. Se va deschide o pagina web unde tu trebuie sa tastezi din nou id-ul si parola, arata la fel ca email-ul. Dupa ce te-ai logat acolo, asta e... ai terminat, si vei putea intra din nou pe messenger

| IubithaThaa explică (pentru anonim_4396):

Nu merge, cand ma loghez acolo apare un cod si după ce introduc codul din imagine. scrie ca sa raspund la acele intrebari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IubithaThaa):

E ciudat, eu nu am patit asta... poate iti amintesti intrebarile

| FreakyChucky a răspuns:

Daca nu intri jumate de an pe el ti-l blocheaza cei de la yahoo, iar daca ai uitat si intrebarile nu mai poti face nimic cu el, daca le stiai il puteai reactiva din nou[si eu am patit asa].

| aceapaca a răspuns:

Fa-ti altul.Dar daca nai mai intrat de vreo 6luni normal ca nu mai merge deoarece el nu sta sati retina id-ul in 6 luni in timp ce tu nu stiu ce faci pe net. FUNDA.