| KidStylinson a întrebat:

Recent m-am certat cu prietena mea din cauza ca de ceva vreme nu mai voia sa iasa cu mine. Motivele erau,, nu am chef " sau,, am teme " ...Credeti ca parintii ei s-ar impotrivi asupra prieteniei noastre sau a intervenit un baiat?
Multumesc

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă era vorba de părinții ei atunci ce motive avea să nu îți spună iar dacă e vorba de alt băiat de ce nu s-a despărțit de tine deja? Poate chiar a ajuns să nu mai aibă chef de tine, poate nici nu te mai place dar e prea lașă să îți spună direct.

| DeathOfDreams a răspuns:

Orice e posibil.
Sau pur și simplu s-a plicitisit și inventează tot felul de scuze.

Vorbește cu ea deschis și îndeamn-o să-ți mărturisească adevăratele motivele.

| MeForeverAlone a răspuns:

Eu cred că dacă prietena ta ar vrea cu adevărat să fiți împreună și s-ar împotrivii părinții ei, ți-ar spune
dar dacă zice lucruri de genu,, nu am chef" înseamnă că vrea să se despartă de tine. Crede-mă, o fată nu spune astfel de lucruri băiatului pe care îl place și cu care vrea să fie împreună. Și da, e posibil să fie un alt băiat la mijloc.
De ce nu-i spui că ai niște probleme cu părinții și că ai vrea să rupi relația, măcar pentru o perioadă, să vezi cum reacționează? Poate așa o să-ți dai seama dacă vrea sau nu să se despartă de tine.