| ÅñdRa a întrebat:

nu stiu cum sa incep...
am si o prb si chiar nu stiu cum o pot rezolva.de cand am inceput cls a 9a a inceput sa-mi place de un tip din liceu.care este tot in clasa a 9a dar la o alta clasa, si de abia acum 4zile mi-am facut curajul ca sa-i cer id.si mi la dat, am vb cu el, ma intr daca am prt, l-am intr si eu, si din fericire nu are.ieri dimineata o prt de-a mea a venit la mine si a vb cu el in locul meu si la intr daca vrea sa fie cu mine.si a zis ca nu stie si ca mai vb la scoala, la scoala nu l-am vazut deloc si am lasat-o pentru seara.insa aseara mi-a zis ca isi cere scuze dar tine la o alta tipa si ca nu poate sa fie cu mine ca sa o uite pe aceeasad. a zis ca ramanem super amici, mi-a cerut nr de tel si a zis ca atunci cand am nevoie de ceva sa-l sun sau sa ma duc la el.insa el tot a continut sa vb cu mine.chiar azi a intrat pe id meu si imi punea numai inimioara si chiar nu stiu ce sa fac, va rog am nevoie de niste pareri, sfaturi.va rog chiar nu stiu ce sa fac.va multumesc din tot sufletul ca ati avut rabdarea sa cititi si prb mea.

Răspuns Câştigător
| StaRmAgiC a răspuns:

Lasa sa treaca un timp. Tu prefate ca-l crezi si ca te bucurii pentru el in orice zice.
Fii amica lui cea mai buna, arata-i ce mult pierde pe langa asta si o sa-si dea seama cat de speciala poti fiihappy.
Nu-i arata ca esti topita dupa el apoi o sa-ti faca felul si nu e bine pentru tine in special.
Fii tu insutzii si cucereste-l treptat.Pana la urma sigur v-a prinde drag de tine si cine stietongue
Succes kiss

5 răspunsuri:
| princessmary a răspuns:

Poi daca v-ati cunoscut de curand nu poate chiar asa dintr-o data sa acorde chesti de astea(baieti de asta mai rar)stai pe langa el si vorbiti deschis... dupa catva timp o sa se topeasca dupa tine si o sa uite de toate altele, nu incerca sa iti areti gelozia pe fata, du-te cu el si prieteni si plimbati-va cheam-o si pe "prietena" lui si pe alte cupluri.pana la urma o sa-si dea seama ca fata de asta mai rar

Succesc! Sa ne spui ce s-a intamplat!

| r8driver a răspuns:

Lasale dracului de inimiore... ti-a zis ca are pe altcineva, ce vrei mai mult. Tie ati place sa fi pe locul doi?

| StaRmAgiC a răspuns:

Placerea a fost din partea meahappy si mersi pentru fundita:*

| ÅñdRa explică:

Va multumesc mult pentru sfaturile voastre.Mai ales lui simpaty18.:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur ca nu are pe nimeni, ii place sa te sicaneze, nu pune suflet in relatia asta sau amicitie ce o fi ea pentru ca tipul nu este constant si s-ar putea sa iesi mototolita din acest ceva.