| anonim_4396 a întrebat:

Am 11 ani si sunt in clasa a5-a.In a-4a am avut o prietena foarte buna pe nume Iulia, dar s-a mutat la o alta scoala.acum sunt in a5-a si nu am nici o prietena crying. toate colegele de la mine de la scoala sunt foarte rautacioase.nu am baga in seama si isi bat joc de mine.chiar nu stiu ce sa fac.Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Udarr a răspuns:

1.poti sa iesi cu iulia in timpul liber
2. incearca sa te imprietenesti si cu baieti, nu numai cu fete

4 răspunsuri:
| ir3al a răspuns:

Imprieteneste-te cu o fata din alta clasa, sau cu o vecina, o verisoara.Nu le mai permite fetelor de la scoala sa isi mai bata joc de tine! Bafta!

| MCRgurl a răspuns:

Si eu aveam un prieten foarte bun in clasa a patra si l-a mutat tatal lui la hasdeu si-mi venea sa plang,am incercat sa-mi fac prieteni,dar nu reuseam deoarece eu vorbisem numai cu respectivul si pana la urma nu stiu de ce iti raspund fiindca nu stiu ce sa zic,asa sunt copii,rautaciosi, arata-le si lor ca de fapt esti de treba, chiar nu stiu ce sa zic...imi pare rau pentru tine

| AidaCR a răspuns:

Dce nu te muti si tu la alta scoala daca vezi ca toate colegele tale sunt rautacioase? vorbeste cu mama ta si daca nu vrea poti lua legatura cu Iulia chiar daca este la alta scoaala. Puteti iesi in oras in timpul liber, si sa-ti fata cunostinta cu prietenele ei poate o sa te intelegi cu ele. :*

| D1eSeL a răspuns:

Stie ce trebuie sa faci? Sa nu le bagi in seama!
Indiferenta este cea mai buna razbunare tongue
Bafta!