| anonim_4396 a întrebat:

Bună, o să dau diferentele la latină, clasa a 9, va rog frumos sa imi explicați adjectivul si verbele regulate(indicativ prezent, imperfect, viitor, conjunctiv prezent-diateza activa). Si daca puteți sa imi spuneți si cate ceva despre Religia romană si Instituții si Mentalitati. Ofer coronita! Mulțumesc!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Păstrează coronița pentru premianți. Diferențele la latină nu se dau, se primesc, deci nu te stresa