| toocooltdd a întrebat:

Buna o sa fiu pe clasa a 9-a, am fost repartizat la un liceu cu profil de mate info intensiv info si nu am facut info in gimnajiu imi puteti spune va rog ce carti as putea sa-mi cumpar de pe net ca sa stiu cat mai multe va rog merci anticipat, pa

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu eram la fel de agitata anul trecut.
INFORMATICA SE IA DE LA 0!
Daca esti atent si inveti fiecare lectie si intelegi logic fiecare problema(eventual o refaci) totul va fi minunat.
Dar sa faci asta, nu ca mine care m-am ales cu o medie de 6 pentru ca n-am invatat.
Bafta, si nu te stresa, n-are rost sa inveti inainte din moment ce exista atatea modele de rezolvare pentru o singura problema, nu vei face decat sate incurci plus ca profesorii explica altfel decat cartile. Majoritatea colegilor mei n-au deschis in viata lor nici manualul si au medii mari, se descurca!