| Lyndsey a întrebat:

O sa povestesc pe scurt.Este un baiat care se tot ia de mine( e in clasa cu mine), din orice motiv. nu ii zic nimic si comenteaza.Eram in fata casei mele,ma pregateam sa ies,adica sunam o prietena care era mai incoclo si el incepe sa-mi zica "Iesi in casa!", pot sa spun ca m-a socat si l-am tratat cu indiferenta.Intr-o alta zi eram pe o banca din parc si o prietena de-a mea(colega cu mine si cu el) era cu el,pentru ca o conducea pana acasa(lui ii place de ea,dar ea face misto de el) si colega aceea mi-a zis sa merg cu ea pana la iesirea din parc,atunci el a inceput sa zica:"las-o ca ea nu iese nici din casa, nici.nu mai stiu eu ce". ieri mergeam pe strada si a aruncat cu o sticla de la suc dupa mine.atunci m-am enervat si i-am aruncat-o inapoi...el m-a injurat..nu stiu ce sa ma fac cu el, chiar nu stiu.Va rog sfaturi.meris mult. funditabatting eyelashes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu cunosc 2 baieti dinastia, specii mai rare.Si eu am patit chestii de genul.Am incercat sa le explic eu dar nu m-au inteles.Nu il mai baga in seama,trateaza-l ca pe un necunoscut,si daca nu merge asa,pune-o pe prietena ta sa-i zica ca e suparata pe el din cauza comportamentului sau fata de tine. Daca e o prietena buna te va asculta,si daca baiatului chiar ii place de prietena ta,o va asculta si te va lasa in pace.
Daca chiar nu merge asa, pune pe cineva [prieten/a foarte buna, frate/sora, verisor/verisoara] sa vorbeasca cu el si sa ii zica sa te lase in pace ca daca nu o incurca [asa a mers la mine de am scapat, dar daca nu vrei asa nu esti obligata sa ameninti].
Success!

1 răspuns:
| AVRILavigne1000 a răspuns:

Grea situatia dar se rezolva cand te trateaza in felul asta(care apropo e mizerabil) raspunde-i cu aceeasi moneda daca sunt lucruri banale lasa-l in pace dar la faza cu sticla i-as fi dat una in bor de ii lipeam dinti de cerul gurii daca faci asta o saptamana doua ii va fi frisa sa se mai ia de tine multa bafta