| Cenusareasa09 a întrebat:

parintii mei locuiesc in Germania de cativa ani, eu am ramas in Romania sa fac un liceu mai bun si upa ce termin liceul vreau sa plec... insa urasc limbile staine, fara matematica nu stiu daca as putea rezista dar cu limbile le urasc. Imi place limba germana dar asa la cursuri sau sa stau eu sa invat uit tot, doar daca vorbesc cu oameni care stiu limba pot invata si eu. Am invat ceva in timpul vacantelor cat stateam acolo, ii auzem si pe parinti in oras auzeam si imi dadeam seama despre ce este vorba dar in Romania nu pot... Intrebarea mea este daca stie cineva vreun site de socializare o aplicatie ( nu fb, mess ) sa gasesc persoane care stau acolo de varsta mea dar sa nu fie site-uri matrimoniale ca nu imi trebuie asa ceva, sau daca stiti voi ceva cum pot sa invat. Multumesc.

4 răspunsuri:
| baf a răspuns:

Nasol.ar trebui sa asculti muzica si sa cauti videoclipuri pe youtube, eventual sa cauti filme in limba germaaana.probabil o sa inveti cat o sa stai acolo.insa banuiesc ca vrei sa faci facultatea acolo.nu? e important sa o inveti, insa eu sunt cam tot in situatia ta si nu stiu ce sfaturi sa iti dau ..cam aste. trebuie sa asculti multe videoclipuri..muzica in germanahappy

| Cenusareasa09 explică (pentru baf):

Si tu trebuie sa inveti germana?

| baf a răspuns (pentru Cenusareasa09):

Nu.eu trebuie sa invat francezahappy dar mi-as dori sa invat si germana..ideea e ca nu prea se lipesc limbile straine de minelaughing

| Cenusareasa09 explică (pentru baf):

Nici de mine laughing mai bine matematica decat limbi straine