| EuSiCuMine a întrebat:

BunA, pentru cei care dau examen maine si v-ar cere :
Explicati semnificatia titlului. Voi ce ati scrie (sunt 99% sigura ca ne va cere)Funda

Răspuns Câştigător
| loock a răspuns:

Pai nu ai de unde sa stii ce titlu ne va cere(app si eu dau maine )spre exemmplu: este un model de evaluare care avea la sub I poezia ''Doua poloboace'' de Alecu Doinici...sh iti cere semnificatia titlului ai spune ceva de genu':::Titlui''Doua poloboace'' de Alecu DOinici semnifica faptul ca in lume sun mi multe feluri de oamenni, unii care tac si isi fac treaba, iar altii care se lauda si nu sporesc cu nimic. Ai face ceva de genul acesta. sper ca te-am ajutat.succes

1 răspuns:
| Adriana_5358 a răspuns:

Pai...scrii explicatzia titlului in raport cu textu. Spui tema textului...big grinSpui daca e potrivit titlul. Cautzi imagini artistice, figuri de stil etc, Care sa reiasa din tema titluluibig grin