| anonim_4396 a întrebat:

Pentru problemele emotionale, sentimentale..pentru a nu intra intr-o depresie. care ar fi indicat psiholog, psihoterapeut sau psihiatru?

Răspuns Câştigător
| InfoManiac a răspuns:

Psihologul. Psihoterapeutul se ocupă de cei care au suferit traume grave(accidente, omoruri, violuri, război etc) iar psihiatrul de cei cu probleme mult mai grave.

| anonim_4396 explică (pentru InfoManiac):

Multumesc

4 răspunsuri:
| Anonima6789777 a răspuns:

Psihologul te ajuta de dinainte sa intrii in depresie ceilanti sunt pentru cazuri mai grave.

| Zedge a răspuns:

Psiholog. Cine ajunge la ceilalti doi inseamna ca e grav deja.

| anonim_4396 explică (pentru Zedge):

Mersi