| Alexyne a întrebat:

Buna, pentru violare de domiciliu, calomnie, injuraturi, amenintari grave si bataie se poate face dosar penal sau doar amenda? Am patit aseara si vreau sa stiu ce pedeapsa primesc jegurile care mi-au facut asta.

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Suna la secția de poliție din cartierul tau si intreba! Sau scrie pe avocat.net

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pentru calomnie dosar civil pentu despagubiri, dar dupa cum merge justitia la noi este pierdere de bani, de timp si de ras in nas a celui care te-a calomniat.

| Eugen80 a răspuns:

Violare de domiciliu si bataie clar dosar penal. Restul din gura. mai putin.
Vezi ca pentru toate iti trebuie martori sau dovezi, inregistrari eventual si atarna foarte greu adeverinta IML sau de la spital in cazul bataii. Mergi imediat si faci si poze la vanatai daca se vad si la spital sa se constate orice urma de agresiune!

| Alexyne explică (pentru Eugen80):

Certificat de la IML o sa imi scot luni pentru ca momentan sunt la pat nu ma pot ridica din cauza durerilor...multumesc de raspuns