| Alina8782 a întrebat:

Peste cateva zile trebuie sa merg la scoala sa fac poze de album de clasa 8.
Nu vreau sa merg pentru ca nu am dat banii ca nu vreau album.
Si nu ma inteleg cu colegii mei,nici nu vorbesc cu ei, stau doar afara singura.
Se intampla ceva daca nu merg?
Trebuie sa merg neaparat?
Imi va spune ceva diriginta mea?
P.S.Chiar nu vreau sa merg pentru nu o sa ma simt parte din "grupul lor" si pentru ca sunt timida.

Răspuns Câştigător
| LexiEla a răspuns:

Daca nu vrei albun nu e nimic rau. Nu e obligatoriu. Nu e treaba colegilor tai. Dar da, e posibil ca diriginta sa te intrebe de ce nu vrei. Ii spui ca nu ai nevoie si gata. Te asigur ca o sa uiti de toti si de toate cand ajungi la liceu. Eu aveam prieteni super apropiati care, ajungand la liceu in alte clase, au inceput sa.si ia lumea in cap si nu mai saluta pe strada. Tu mai ales daca spui ca nu te simti psrte din grup n.o sa ai probleme. Deci e ok daca nu vrei poze pentru album.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si care e motivul de nu mergi? Du-te acum, că peste ani, iti va parea rau ca nu ai fost sa faci poze.

| Anna121 a răspuns:

Nu, nu e obligatoriu sa mergi daca nu vrei. Nu e musai sa apari in album. Diriginta e posibil sa te intrebe de ce n-ai venit, dar poti inventa tu o scuza.