| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa ma transfer dupa primul semestru din primul an de facultate daca imi schimb domiciliul?(pe acelasi profil al facultatii, desigur)
Exista vreo modalitate?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

De regula facultatile accepta transferuri numai la sfarsitul anului si numai daca esti integralist. Dar in cazuri exceptionale se poate face si dupa primul semestru daca ai un motiv serios. Mergi si le spui ca trebuie sa te muti si nu mai ai cum sa ajungi la facultatea aia.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De aia exista secretariat, sa intrebi acolo chestiile astea

| Catrice a răspuns:

Teoretic, ai putea.
Practic, nu toate facultățile accepta asta.