| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o intrebare, sunt clasa a 11-a si vreau sa ma transfer la un liceu cu profil de filologie,am niste probleme grave cu colegi nu ma mai pot adapta, numai pot invata, exista vreo sansa ma transfer in a 12-a? Am avut media mare pe primul semestru si pe asta ma chinui sa o maresc.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratele meu în clasa a 12 s-a transferat în Basarab și asta l-a ajutat enorm. nu ai cum să nu te adaptezi. e ca si când vii dintr-un cerc social ce ți l-ai format în școală și pe urmă când intri la liceu ești nevoit să te adaptezi. după ce s-a mutat, a urcat mult în nivelul de învățătură. contează foarte mult mediul în care înveți. eu te susțin în această idee. Eu din cauză că nu am făcut pasul la timp am picat bacalaureatul. Mult succes sper să-ți meargă mai bine și te vei descurca

| Andersen2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da pai asta zic, ai dreptate in ceea ce spui, conteaza mult mediu in care inveti, eu din pacate nu am acest mediu.O sa incerc sa fac ce pot.

| Andrei277 a răspuns:

Da te poti transfera si eu m-am transferat anul acesta, (in a 12-a) de la turism la filo si nu regret, bacul e mult mai usor fara matematica, indiferent ca exista latina si chiar daca dai teza tot o sa iti dea media profa happy incearca sa scoti cat mai mare media pe a 11-a (desigur fara corigente sau prea multe absente) si o sa fie ok happy succes