| byanca80 a întrebat:

Povestea mea incepe asa eu mai am un pic si fac 18 ani in decembrie si prietenul meu are 27 de ani suntem impreuna de 7 luni si pot sa spun ca imi face toate poftele ma face sa ma simt fericita acum cateva zile am aflat niste chestii de ca mama lui cum ar fi ca el a facut profesionala si a luat diploma de absolvire cu 9, 50 si ca mia ascuns niste probleme de ale lui de care eu nu trebuia sa aflu asa mi-a zis el stiam un sfert de problema asa l-am iertat ca mia ascuns astea.Problema mea este ca parintii mei nu este de acord cu el si noi stam pe ascuns si noi am avut pe facebook poze cu noi doi si acum cu cateva zile in urma cineva din familia mea a vazut pozele cu noi doi si matusa mea m-a intrebat cine este si a auzit si ai mei ca eu cu matusamea vobeam de un baiat dar nu mi-au zis nimic imi iubesc si parintii dar il iubesc si pe el foarte mult el vrea ca peste 2 ani cand termin eu liceul sa ne casatorim si eu nu cam vreau sa ma casatoresc chiar daca il iubesc enorm nu ma simt pregatita si nici nu prea avem posibilitati ca sa ne cladim o familiesad intrebarea mea pentru voi este big grinaca a-ti fi in locul meu cum a-ti proceda? Funda pentru cel mai de folos raspunssad

1 răspuns:
| ДdД a răspuns:

O casatorie implica 2 persoane nu doar una singura,asa ca daca nu te simti pregatita nu face acest pas deoarece casatoria s-ar putea transforma intr-un esec total, cat despre situatia materiala chiar daca nu este cea mai importanta conteaza, gandeste-te ca o sa ai foarte multe responsabilitati carora sa le faci fata pe toate planurile intr-o casnicie, atat financiar cat si sentimental; cat despre parintii tai intelege-i, ei considera diferenta de varsta prea mare incearca sa nu te certi cu ei sa sa faci in asa fel sa gasesti echilibrul intre familie si iubit. pa-pa