| vlllaaddd a întrebat:

Salut, eu cand am terminat școala profesionala nu am primit nicio diploma de absolvire, ce as putea face?

10 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti intreba pe cele de la secretariatul scolii referitor la aceasta diploma, cand si in ce conditii ti-o pot elibera
Cred ca este necesar sa te deplasezi acolo, dar pana atunci poti da un telefon!

| vlllaaddd explică (pentru Simpatic):

De exemplu, daca am pierdut diploma imi poate elibera una noua?

| vlllaaddd explică (pentru Simpatic):

Mie mi-a dat doar o diploma cum ca am absolvit locul cu tare la învățătură, dar cea cum ca am terminat scoala profesionala nu imi amintesc sa mi-o fi dat

| Simpatic a răspuns (pentru vlllaaddd):

Probabil ca da, dar trebuie sa iei legatura cu cei de la acel liceu
Pentru pierderea unei diplome este nevoie sa te caute in registri acolo la scoala si da se poate obtine un duplicat

| darrio2007 a răspuns (pentru vlllaaddd):

Păi, ai pierdut-o sau nu ti s-a dat?
Mergi la secretariatul scolii.

| vlllaaddd explică (pentru darrio2007):

Nu mi s-a dat

| Simpatic a răspuns:

Stiu ca eu dupa ce am terminat eu liceul si dupa ce am luat bacul am primit diploma de bac, foaie matricola, diploma de terminarea a celor 12 clase si un atestat de calificare profil tehnic ca asa era liceul
La terminarea scolii profesionale cred ca iti diploma de absolvire, foaia matricola și un certificat care atestă calificarea in domeniul studiat la acea scoală profesionala? Nu sunt foarte sigur dar cred ca exista utilizatori care au terminat scoala profesionala si stiu mai bine ca mine

| RadioEREVAN a răspuns:

La terminare primesti certificat de formare profesionala. Daca nici pe ala nu il mai ai, ceri duplicat. Nici o institutir nu ti-l poate retine sau sa nu ti-l elibereze, daca platesti taxele administrative de re emitere.