| liviuanton a întrebat:

Prietena mea vrea sa dea jos putin din solduri si ar vrea sa incerce pastile de slabit ziceti-mi ceva cu care sa o conving ca nu sunt bune de nimic, va rog!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| girl00 a răspuns:

Buna..sub nici o forma sa nu inghita nici-o pastila...zii sa faca mult sport sa manance sanatos..nu ai vazut la tv cate femei au luat pastile ce erau sa o pateasca? sportul ajuta mult..suces ^-^

| Alex2500 a răspuns:

Hey!

Cred ca prietena ta, trebuie sa conștientizeze faptul ca pastilele nu sunt bune de nimic, doar sa ii strice stomacul.

Cauta pe net niste poze si articole in care sunt prezentate fete/femei ce sufera de anorexie si incearca sa puna pe ele un kg, doua, insa nu reusesc.

Eu una, sunt sub greutate si incerc de vreo 2 ani sa ma ingras 5 kg, insa in zadar pentru ca pot sa mananc si 4000 de calorii in fiecare zi, ca tot degeaba.

De asemenea, incearca sa ii arati ca este frumoasa asa cum este, si poate spune-i asa:" Ce este mai bine? Sa ai niste forme? Sau sa cada paltalonii de pe tine si sa iti iasa in evidenta oasele?"

Poate o sa sune dur, insa spun asta pentru ca stiu ca pastilele nu fac nici un bine.

Succes!

| RosuEleonor a răspuns:

Dacă știi să cauți chiar o să găsești și pastile de slăbit eficiente, problema este că internetul e plin de fake-uri. Încearcă suplimentele dietetice de la Bauer, Evolution, Bioactive, lista e lungă. Înainte de a comanda un supliment încearcă să cauți și părerile utilizatorilor acelui produs. Opiniile le găsești pe diverse forumuri de pierdere în greutate, fitness sau bodybuilding. Caută mai multe informații despre arzătoarele de grăsimi cu capsaicină, tirozină sau l-carnitină. Încearcă să te ferești de ofertele free trial pentru că de obicei or să te înscrie în programe de plată pe termen lung.