| anonim_4396 a întrebat:

Buna prietenihappy ajutati-ma si pe minesad nu ma mai suportx( m-am ingrasat cu 7 kg in plussigh am inceput sa mananc foarte multe dulciuri si acum nu stiu cum sa ma mai dezvatsigh ce metode sunt sa nu mai mananc dulciuri deloc, in afara de AMBITIAstraight face?

10 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Si eu m-am ingrasat cu 2 kg in minus!
Poti incepe prin a manca salate, fructe care sa tina locul dulciurilor, insa nu le exclude pentru ca nah, nimeni nu poate sa se abtina, iar zaharurile fac bine atunci cand te simti ametit. Incepe cu salatele, fructe, alte mancaruri[nu fast food] si dulciuri mai mananci si tu din cand in cand, ai sa vezi ca nu le duci lipsa daca in rest ai o alimentatie sanatoasa si corectatongue

| iöиi a răspuns:

Nu tine dieta faci cea mai mare greseala

| JustMusic a răspuns:

Poti sa dieta disocita, sau pe cea a nicoletei luciu si daca nu poti renunta la dulciuri poti sa mananci la doua zile ciocolata amaruie.

| Kqzu97 a răspuns:

Buna! Si eu am cu 7 kg in plus, daca gasesti o diete buna da-mi un mesaj privat cu dieta te roggggggg

| bIjuUu a răspuns:

Pai zi-mi si mie cum le-ai luat ca eu vreau sa ma ingrashlaughingmacar 2-3 acolohee hee pup si bafta:*

| vali_6207 a răspuns:

Nu iti mai cumpara dulciuritongue asta e cea mai buna metodalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vei face sport va fi perfect iar cine te place te place si asa grasuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

BIjuUu laughing pai papi numai dulciuri laughing mama iti da bani de haine u te duci si iei dulciuri, bei suclove struck la greu:-d si mananci mancare fast-food:-p simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna am si eu o intrebare ce ai facut de te-ai ingrasat asa? eu am 15 ani si doar 42 de kg si vreau sa ma mai ingras... te rog raspunde-mi is meu (purcaruionela95) poate poti sa ma bagi in lista mersi :*

| Ana9489 a răspuns:

Eu numai ce am scapat de cateva kg cu o dieta noua de cartofi acum eu tio dau daca tu poti sa o ti o saptamana 2 cate vrei si nu ii deloc grea
Luni:micul dejun:ceai sau cafa fara zahar, un cartof fiert si o felie de branza slaba
pranz:o supa de cartofi si o salata
Cina:2 cartofi fierti, un ou fiert, o salata de castraveti cu rosii
Marti:micul dejun:caei sau cafa fara zahar, si un pahar de lapte degresat
Pranz:2 cartofi copti, peste la gratar
Cina:o supa de cartofi

Miercuri. micul dejun:ceai sau cafa fara zahar, 2 cartofi fierti si un iaurt degresat
Pranz:cartofi fierti, un ou fiert si salata
Cina:2 cartofi fierti si un iaurt degresat

Joi; micul dejun:ceai sau cafa fara zahar, un ou fiert si 2 cartofi copti
Pranz:2 cartofi fiertisi o salata
Cina:o salata de cartofi fierti si un iaurt slab

Vineri; micul dejun:ceai sau cafa fara zahar, un cartof fiert sau copt si o banană
Pranz:mancare de cartofi si salata de crudita
Cina:2 cartofi la cuptor cu ciuperci

Sambata:micul dejun:ceai sau cafa fara zahar, 2 cartofi fierti si un iaurt slab
Pranz:salata de cartofi. pui fiert, iaurt si salata
Cina:2 cartofi fierti, 2 linguri de branza slaba

Duminica; micul dejun:ceai sau cafa fara zahar, un cartof fiert sau copt si branza de vaci slaba
Pranz:2 cartofi fierti, un pui sau peste la gratar si salata verde
Cina:2 cartofi copti si o salata de legume.

Sper sa ti placa si sa o vrei sa o ti si ai sa vezi ca te vei simti mult mai bine, sper sa ti fie de ajutor...multa bafta