| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Sa va zic problema mea ..am avut ca prietene 2 fete gemene, acum vreo 4 luni ne-am certat. incepusem sa ma plictisesc de ele, ma sufocau" de-a binelea cu iubitii lor care amandoua ii schimbau ca pe ciorapi si acum fac la fel.
Una dintre ele a inceput sa se cam schimbe scrie incorect gramatical, are fite/figuri, vroia sa se culce cu, cativa baietii se ducea pe la ei acasa.
Pe mine ma deranjau toate astea, nu le mai suportam deloc..nici acum nu le suport, au inceput sa ma minta.
Cea de care am zis mai sus, a inceput sa ma faca fitoasa, m-a acuzat ca i-am furat iubitul surori ei (baiatul acela era despartit de ea cand vorbea cu mine si nu suntem impreuna si nici nu am fost), mi-a facut pagina anti..si eu ii mai vizitam profilul si am vazut cateva poze cu ea si cu mine si i-am zis sa le stearga de vreo 4 ori, a scris niste chestii incorecte si am corectat-o si m-a blocat pe fb..nu ma deranjeaza chestia asta, m-a deranjat faptul ca am facut multe pentru ele si au ajuns sa nu o mai salute pe mama pe strada. Nu le pot suporta deloc, eu mi-am facut alti prieteni ele au doar o prietena. au o ranchiuna pe mine.le si simt, vorbesc cu un sictir despre mine si ma barfesc cu noii iubiti.
Acum cateva zile amandoua trec pe lanaga mine si prietena mea si spune "Aoleu!" si se mai uita si cu sictir.
Eu ma enervez repede si vreau sa trec peste toate astea.i-am promis la una dintre ele ca, daca mai comenteaza ceva de fata cu mine o bat. laughing
Cum sa fac sa trec peste ranchiuna asta a lor?
P.s. le evit cat pot de mult dar cand aflu ca ma barfesc explodez puppy dog eyes, una o sa fie iar in clasa cu mine (asta care m-a facut fitoasa) angry, ele de ce nu inceteaza sa ma mai barfeasca?
Dau fundita big grin (scuzati exprimarea si daca am scris ceva incorect)

Răspuns Câştigător
| Ssya a răspuns:

Indiferenţa e cea mai bună armă. Încearcă să le eviţi şi să le ignori cât de mult poţi, când treci pe langă ele prefă-te că nu le vezi şi încearcă să nu mai gândeşti deloc la ele. Cu timpul o să se sature să se atace singure şi o sa renunţe la atitudinea asta. Şi dacă o să continuie, asta e...nu se merită să iţi faci tu nervi din cauza lor. happy

1 răspuns:
| HolyPotato a răspuns:

Normal că te vor bârfii dacă ești un ghimpe în spate pentru ele, ca să mă exprim așa, dar asta denotă doar lipsa lor de bun-simț și neuroni. N-ai de ce să le iei în seamă în niciun fel, până la urmă, cu ce te afectează vorbele unor ratate?