| anonim_4396 a întrebat:

Sar zilnic coarda cate 60 de minute, cam 50-60 de sarituri pe minut. Am vazut pe un site ca astfel se ard aproximativ 600 de calorii si cica ar trebui arse cca 500 de calorii pe zi pentru a slabi 1 kg la 2 saptamani. Ce ziceti, fac bine ce fac? Si apropo, cam cate abdomene ar trebui sa fac pe zi? Mi-am propus sa fac cate 100 pe zi in 5 serii a cate 20. Vor arde grasimea de pe burta sau doar se vor dezvolta muschii sub tesutul adipos? P. S:la inceputul verii aveam 73 de kg iar acum am 67. Mentionez ca am 14 ani si 1, 7 m. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Addiction_8089 a răspuns:

Saritul corzii este o modalitate foarte buna de a arde grasimile, iar in combinatie cu abdomenele care vor arde si ele dar intr-o cantitate mai mica(ce spui tu e in mare parte adevarat, cu toate ca se ard grasimi si prin efectuarea de abdomene)vor da rezultate.
Sa tii cont si de o alimentatie adecvata(incearca sa iti imparti meniul in 5-6 mese pe zi) si vei avea un succes garantatwinking.
Bafta la facut sport!