| Simina123456 a întrebat:

Buna scriu pe acest site in speranta ca ma puteti ajuta.De ceva timp am niste stari si simptome care pur si simplu ma chinuie groaznic. Vreau sa mentionez inainte de toate ca am facut analizele de sange care sunt bune.Si la indrumarea medicului de familie am ajuns sa consult un psihiatru.Tin sa mentionez ca simptomele si starile pe care vi le voi spune le am avut inainte de a mers si a urma tratament.In momentul de fata urmez un tratament cu aprozalam si ciraplex. Deci ceea ce ma chinuie este ameteala dezechilibru si cand stau in picioare si cand merg,vreau sa va zic ca, cand merg undeva in magazin sau oriunde mi se face rau ametesc ma dezechilibrez si nu ma pot concentra pe nimic ma gandesc doar sa plec mai repede de frica de a nu pati ceva, si lucrurile care sunt in jurul meu le vad parca in ceata.Am starea aceasta permanenta de irealitate nu ma pot concentra la oameni ca mi se pare ca ii vad in ceata este foarte greu ce mi se intampla si vreau sa va rog sa ma ajutati.Si am o frica imensa ca voi muri sau caut simptome la boli foarte grave.Va rog frumos ajutati-ma

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Psihiatria se aplica la aia care urla de nebuni sau ies in cariciul gol ziua in amiaza mare. Tu ai anxietate si probleme cu vederea

| Catrice a răspuns:

Asa si?
E anxietate, iei tratament, in timp trece.

| Simina123456 explică (pentru Catrice):

Eu sunt speriata ca ar putea fi altceva mai grav....tocmai de asta am scris aicia poate este cineva care cunoaste simptomele acestea si imi poate da un sfat

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Consulta si un oftalmolog. Am cunoscut cazuri care aveau simptome asemănătoare din cauza ochilor.

| Simina123456 explică (pentru TamplaruAnisoara):

Am fost si la oftamolog si mi-a dat ochelari doar ca ma doare capul daca ii port