| PeștisorulMov a întrebat:

Bună, scriu poezii, știți cum aș putea să le promovez?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prin conturile tale de socilizare: Instagram, FB si Tiktok

| dullcat a răspuns:

Blog personal si instagram.Am mai vazut ideea de poezii, dar combinata cu cea de a scrie poeziile de mana, pe foi. Sa fie un scris foarte frumos, mai aproape de cel caligrafic. Poti folosi foi un pic cartonate pe care le patezi cu cafea, iar dupa ce se usuca marginile le arzi usor cu o bricheta (afara) sa fie ca un testament vechi.Mie imi placea sa ofer astfel de scrisori prietenelor in liceu, la evenimente speciale. laughing

Scrii poezia, faci poze si postezi pe Instagram. Le poti oferi si tu ca mici atentii cunoscutilor daca rulezi foaia si o legi cu o panglica. Sau poate chiar in plic, pe care lipesti floricele mici, uscate. Unii si-au deschis si afacere din asta.

| AdioTPU a răspuns:

Pe social media. Creezi o pagina cu un nume original, atrăgător iar acolo îți postezi poeziile și inviți toți prietenii din lista să dea Like pagini. Usor ușor vei strânge audienta. Le mai poți promova creând un canal de Youtube unde să postezi clipuri scurte unde sa reciti tu cu vocea ta poeziile și cu versurile pe ecran.

| Fonk a răspuns:

Insta, Facebook faci afise din alea cu scris.

| WeakSide a răspuns:

Bună! Încearcă să îți deschizi o pagină de Instagram în care postezi creațiile tale, în aceeași măsură poți să îți creezi și un cont de TikTok prin care îți expui arta într un mod creativ prin content creation.