| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema in relatia mea. Sunt cu un tip de 5 luni, dar nu ma atrage nimic la el, m-a atras faptul ca este mai matur si ca stie ce vrea. Problema este ca am ajuns sa il cunosc mai bine si e foarte atasat e mama lui, nu vreau sa mi-o luati in nume de rau dar la 30 de ani nu mi se pare ok sa ii dai raportul mamei tale toata ziua si seara sa te sune sa te intrebe cand te duci acasa, cu cine ai iesit, si chestii din astea. Si nici atentie nu imi prea acorda, daca vorbim prim mesaje doua sau trei ore maxim pe zi. La telefon nu prea reusesc sa il prind liber fiindca este sunat de la munca( ii suna telefonul de la 7 dimineata pana la 11 noaptea intr.una), si ma deranjeaza. De vazut ne vedem o data pe saptamana si stam cam 4 ore, si in loc se vorbim chestii care le avem in comun el imi vorbeste despre ce a mai facut la munca sau despre niste persoane pe care eu nu le cunosc. Nu as vrea sa ma despart de el inainte de sarbatori, dar nici nu ma simt fericita in situatia aceasta

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nu vrei, atunci incearca sa vorbesti cu el despre acesre aspecte si sa-i dai timp pana la sarbatori sa faca o schimbare. Daca situatia e tot asa, desparta-te dupa sarbatori si gata. Dar spune-i TOT ce te deranjeaza si DE CE.

| darrio2007 a răspuns:

In locul tau mi-as alege pe cineva de varsta mea si cu aceeasi gandire si puncte comune. Lasa-l pe el cu maica-sa si serviciul lui.

| neutrino a răspuns:

Nu inteleg cum poti sta cu o persoana care nu te atrage cu nimic si mai vrei sa faceti, probabil, si sarbatorile impreuna.

| Klem a răspuns (pentru neutrino):

M-a atras faptul ca este mai matur, iar eu fiind o fire mai rebela ma gandeam ca ar putea sa ma faca sa ma comport mai matur. De obicei nu ma uit la aspectul fizic ci la sufletul persoanei.

| anonim_4396 explică (pentru Klem):

Doar cand vorbim de magneti 2 poli opusi se atrag, cand vine vorba de o relatie nu prea merge asta. Cauta unul ca tine. Aluia ii trebuie o plictisita ca el, tie iti trebuie unu mai nebun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cum vorbesti de el nu cred ai intre 20 - 25 de ani si ai incercat si tu unul mai mare sa vezi care e faza dar nu era aurul de care te minteau toti ca e ci doar un plictisit. Cauta unu mai de varsta ta. Sa faci asta cat mai repede, degeaba stai cu cineva daca nu te simti bine in acea relatie.

| Klem a răspuns (pentru anonim_4396):

Am 25 de ani. Poate am avut prea mari asteptari de la o persoana cu 5 ani mai mare sad

| 私は日本が大好き a răspuns:

Nu stiu ce sa zic,mai bine te desparti de el, desi o sa-ti fie greu, poate o sa cunosti pe altcineva, care sa iti acorde mai mult timp, sa iesiti impreuna.Nu mai e copil la 30 de ani nu e normal sa ii dea 'raportul" mamei sale. Poate incerci sa-i explici ca ar trebui sa petreceti ceva timp liber, nu cred ca are un program asa incarcat incat sa nu-si ia nici o zi libera.
Poate asa va mai apropiati.

| Klem a răspuns (pentru 私は日本が大好き):

Isi ia zi libera doar daca are ceva de rezolvat acasa, cu mamica sau daca are probleme de sanatate cam atat